Чи знаєте ви, що вбиває мозок?

У сучасному світі більшість людей зайнято розумовою працею. Тепер людський мозок, який відпочивав сотні століть, повинен справлятися з величезним обсягом роботи. Тому в наших інтересах дбайливе ставлення до мозку, щоб дати йому можливість якомога довше зберігати нормальну працездатність.

Мозок складається з мільйонів живих клітин, за допомогою яких у ньому утворюються всілякі зв’язки і зберігається інформація. Пошкодження клітин мозку може призвести до порушення його роботи.

Проте існує цілий ряд повсякденних звичок, які повільно знищують наш розум.

Щоб уникнути такої долі, радимо познайомитися з цими людськими недоліками і підкоригувати свої дії, якщо хочете зберегти нормальну роботу мозку.

1 . Відмова від сніданку

Люди, які ігнорують сніданок, мають більш низький рівень глюкози в крові, що призводить до зниження активності головного мозку.

2 . Переїдання

Велика кількість їжі, особливо жирної, сприяє накопиченню холестерину, який забиває кровоносні судини і судини головного мозку.

3 . Куріння

Коли людина починає палити цигарку, в мозок приливає кров, тому протягом короткого періоду відчувається концентрація. Але вже протягом 10 хвилин цей ефект безслідно пропадає. Проведено безліч досліджень, які доводять, що мозок шкодить мозковій діяльності, вбиваючи клітини мозку, крім того, куріння називають однією з причин хвороби Альцгеймера.

4 . Зловживання цукром

Чим більше цукру – тим більше токсинів і зайвої ваги, менше корисних речовин надходить у мозку.

5 . Брак кисню

Чим більше забруднене повітря, тим повільніше робота мозку, тим менш активний розум.

6 . Недосипання

Сон необхідний для нормальної роботи всього організму і особливо мозку. Недолік сну призводить до погіршення наших здібностей до навчання і смерті клітин мозку.

7 . Наркотики і алкоголь

Вже давно доведено, що ці шкідливі звички ведуть до необоротних пошкоджень мозку. Практично всі наркотичні речовини, у тому числі героїн, кокаїн, екстазі та інші сильні наркотики призводять до пошкодження клітин мозку.

8 . Робота під час хвороби

Під час хвороби наш організм вимагає мобілізації всіх ресурсів для боротьби з хворобою. Це означає, що в подібні періоди наш мозок не може отримувати нормальну кількість кисню, а тому інтенсивна інтелектуальна робота в період хвороби шкодить мозку.

9 . Недолік стимуляції

Давно помічено, що діти легко засвоюють нові технології та інформацію. Вчені встановили, що це відбувається, тому що діти постійно стимулюють свій мозок іграми, читанням і іншими заняттями. Чим більше ви будете на дозвіллі приділяти час кросвордам, шахам або іншим інтелектуальним розвагам, тим більш гострим буде ваш розум.

10 . Небалакучість

Комунікативна діяльність — це така ж стимуляція роботи мозку, як і пізнавальна гра. Розмовляючи, ми запам’ятовуємо нові факти або ж відтворюємо їх у пам’яті, тобто постійно тренуємо свій мозок.

Піклуйтеся про своє здоров’я і досягайте успіхів!