Чи завжди краса рятує світ?

Слава про красу українських жінок облетіла весь світ. Разом з тим в кожній країні можна зустріти казково красивих представниць жіночої статі. Однак біологи встановили, що надзвичайна краса — це вид мутації.

Фахівці вважають, що 0,1% жінок володіють генетичною мутацією. Але заздрити такій аномалії не варто, тому що на тлі неймовірної привабливості у таких жінок часто зустрічається безпліддя і гальмування в розвитку.

Вчені виділили покоління «супер-жінок», які відрізняються незвичайно привабливим зовнішнім виглядом.

Учені вирішили розібратися в цьому феномені і визначили, що у деяких жінок в ДНК присутня трисомія Х-хромосом, тобто не стандартні дві хромосоми, а ще й додаткова третя. При цьому таке генетичне відхилення носить вроджений характер і може передаватися у спадок.

За словами дослідників, «супер-жінки» мають більш високий зріст (в середньому на 2,5 см вище звичайних жінок). У них, як правило, струнка статура і довгі кінцівки. Здавалося б, що це треба сприймати як подарунок долі і насолоджуватися своєю красою. Однак життя показує, що довгоногим красуням за свій статус «супер-жінки» доводиться багатьом жертвувати.

Дослідники пояснюють, що в період статевого дозрівання у дівчаток-підлітків з трьома Х- хромосомами практично немає відмінностей у розвитку від одноліток, однак у них частіше зустрічається порушення в роботі яєчників, що в майбутньому може призвести до безпліддя.

Крім того, жінки з такою аномалією краси відрізняються уповільненим розвитком. Спостереження показали, що в дитячому віці дівчинки з такою відмінною рисою схильні відчувати труднощі в освоєнні навичками мови і навчанні, їх інтелект може бути знижений.

Спостереження показали, що з третьої Х-хромосомою народжується одна з тисячі дівчаток. Збільшує шанси на народження такої дівчинки вік матері: чим старше мати, тим вище ймовірність.

Більш того, генетики заявили, що в ДНК жінок може бути присутнім навіть чотири або п’ять зайвих хромосом. Звичайно, такі випадки вже з ряду феноменів, а відхилення у розвитку проявляються ще більш виражено.