Чи завжди корисно відчуття щастя?

Психологи і всі фахівці з методів досягнення успіху в один голос твердять, що головний шлях до перемоги – позитивний настрій. Тобто, ми постійно повинні відчувати себе задоволеними життям. Проте є думка, що це не завжди корисно.

Хтось скаже: «А навіщо розглядати інші варіанти, якщо навчитися налаштовувати себе на« щасливу хвилю?»

Але виявляється, що у позитивного мислення є свої недоліки, а у негативного – свої достоїнства. Весь секрет у тому, щоб навчитися використовувати потрібний інструмент в потрібний момент. Бувають ситуації, коли життєрадісний настрій не допомагає, а, навпаки, заважає.

Вся проблема в тому, що щасливе світовідчуття іноді може стати перешкодою на шляху до мети. Чи потрібні щастю амбітність, бажання домінувати або перфекціонізм? Ці стани цілком можуть викликати психологічний дискомфорт, але досягнення мети без них неможливе. Тільки за допомогою таких станів можна вчитися на своїх помилках, змінювати стратегію і розвиватися. А ось наївний позитивізм в таких випадках може відволікати і заважати.

Якщо поспостерігати за спортсменами перед змаганнями з бойових мистецтв, а потім проаналізувати результат поєдинків, то стане ясно, що частіше програвали ті бійці, які перед поєдинком більше посміхалися і бадьорилися. А ось переможцями ставали ті, хто тримався нейтрально.

Професор Габріель Оттінген провів масштабне дослідження, в ході якого з’ясував, що люди, які подовгу вдавалися до роздумів про «роботу думки», представляючи її в найдрібніших подробицях, зрештою, мали менше шансів знайти собі хоч якусь роботу. Якщо хтось із них і влаштовувався на роботу, то вона була не така вже престижна і не високо оплачувана. Навпаки, у виграші виявлялися ті, хто не віддавався мріям про кар’єру.

Те ж можна сказати про самотніх жінок, які все життя мріють про принца на білому коні. Хто з них більше віддавався мріям про таке, той мав менше шансів у найближчі півроку зустріти гідну пару.

Загалом, психологи кажуть, що якщо умовно виміряти щастя за шкалою від 1 до 10, то ідеальним виявиться стан приблизно на позначці 8.