Вітаміни є невід’ємним елементом здоров’я. Але чи завжди вітаміни приносять користь? Цим питанням зацікавилися вчені з Університету Джонса Хопкінса. Вони виявили, що прийом вітамінів може бути марний для організму, а іноді може і нашкодити.
У ході дослідження було виявлено, що немає ніяких доказів того, що вітамінні добавки приносять користь у довгостроковій перспективі. Виявляється, вітаміни не можуть врятувати від серцево-судинних захворювань або від раку, або поліпшити пам’ять. Хоча деякі фахівці стверджують, що вітаміни і мінеральні добавки здатні компенсувати дефіцит необхідних речовин, особливо при поганому харчуванні.
Фахівці рекомендують замінити вітаміни і мінеральні добавки свіжими фруктами і овочами, а також молочними продуктами з низьким вмістом жиру.
Сучасна медицина має два підходи до даного питання. Один за доказову медицину, і в тих країнах, які дотримуються даного напрямку, на фармацевтичному ринку практично немає вітамінів, пробіотиків і імуномодуляторів. В інших країнах активно використовуються препарати бездоказовоъ медицини, але це не означає, що вони неефективні. Але довести, який саме ефект вони справляють, досить важко.
Треба сказати, що індустрія вітамінів і харчових добавок понад прибуткова: щорічно вона приносить близько 30 млрд. доларів. Більше половини американців приймають такі добавки.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.