Чи завжди корисні сухофрукти?

Ласуни, які вирішили покінчити зі своєю шкідливою звичкою, натикаються на масу рекомендацій, що солодощі корисно замінити сухофруктами. Однак експерти і тут застерігають: сухофрукти, що продаються в звичайному магазині — найшкідливіший і небезпечний десерт.

Якщо говорити про користь сухофруктів, то маються на увазі лише ті, які виготовлені в домашніх умовах з дотриманням всіх норм сушки. Але той продукт, який нам доступний на ринку або в магазині, не має нічого спільного зі справжніми сухофруктами, оскільки, швидше за все, отриманий завдяки промислової сушці. Якщо ви вирішили поласувати курагою, купивши її на прилавку кіоску біля метро, то ніякої користі вашому організму вона не принесе. Ніяких вітамінів цей «мертвий» абрикос не містить, а от шкідливого цукру і залишків хімічних речовин у ньому з надлишком.

Хімічна обробка

Ще за класичними радянськими ГОСТами фрукти вимагають хімічної обробки, яка дозволяє вбивати бактерії, а також значно підвищує термін зберігання. Так, курага і інжир повинні оброблятися сірчаною кислотою, а виноград вимочують у лугу!

Практично всі світлі родзинки, які можна знайти в магазинах, оброблені сірою для надання їм золотисто-жовтого кольору. Мало кому відомо, що висушені натуральним чином родзинки світлих сортів винограду мають тільки світло-коричневий колір.

Більше того, аналіз показав, що виробники щедро додають у курагу, інжир і інші сухофрукти хімічні барвники і різні ароматизатори. Відомо й те, що для додання блиску, сухофрукти обробляють дешевим рослинним маслом.

А шкоду компоту із сухофруктів складно собі навіть уявити. Надлишок сірчаної кислоти, щедро доданої при неправильній сушці, опиниться в нашому шлунку. Особливо це небезпечно для дітей.

Щоб не стати жертвою неякісних «корисних» сухофруктів, варто запам’ятати деякі правила вибору цього продукту. У першу чергу необхідно запам’ятати — не все те золото, що блищить.

Способи сушіння фруктів

На сьогоднішній день існують два правильних і один поганий способи сушіння фруктів:

1. На сонці — допустимий спосіб, коли фрукти сушаться швидко, але виходять твердими.

2. У тіні — кращий спосіб.

3. Сушка з температурною або хімічною обробкою — самий неприйнятний спосіб.

Запам’ятайте, що вид повноцінних якісних сухофруктів позбавлений привабливості, створюваною хімікатами, а якщо в деяких плодах попадаються комахи, то це ознака якості та їстівності.

Правильний вигляд сухофруктів

Жоден фрукт в процесі сушіння не зберігає свого первісного кольору, тим більше не може стати яскравішим і насиченим. Тільки консерванти та барвники надають йому «товарний вигляд». Правильно висушені фрукти сіріють, блякнуть і темніють:

  • родзинки і курага повинні бути коричневими,
  • темні родзинки — чорним з блакитним нальотом,
  • інжир — сірим, біжим, світло-коричневим або чорним. Останній, втім, частіше зустрічається свіжим, так як для сушки більше підходить білий інжир.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.