Чи є у вас залежність від соціальних мереж?

Популярні в наші дні соціальні мережі, на думку фахівців, негативно впливають на нашу психіку.

За останнє десятиліття соціальні мережі міцно увійшли в наше життя. Сьогодні складно знайти людину, яка не була б зареєстрована хоча б в одній з них. У колі психологів ведуться давні суперечки з приводу впливу соцмереж на психіку людини. Одні вважають, що соціальні мережі допомагають підтримувати зв’язки не тільки зі знайомими та друзями, але також зав’язувати ділові контакти і швидше дізнаватися важливі новини. Деякі з них навіть радять протягом дня робити короткі перерви для спілкування в мережі, що, на їх думку, дає можливість відпочити мозку від рутинної роботи. Інші вважають, що соцмережі викликають залежність, «вбиваючи» величезну кількість часу, відволікаючи від важливих справ, заважаючи концентруватися на чомусь конкретному. Часто буває так, що людина, занурюючись в спілкування з віртуальним знайомим, забуває про реальне життя.

Дослідження

Представники другої групи фахівців провели дослідження на тему впливу соціальних мереж на життя людини. Виявилося, що всі соцмережі влаштовані так, що користувач просто не може не перевіряти свою сторінку. Якщо протягом якогось часу у нього немає можливості увійти в свій аккаунт, з’являється тривога: а раптом хтось написав повідомлення? А може з’явився цікавий запис і я не встиг його лайкнути? 80% користувачів зізналися, що просто не можуть залишити без уваги свою сторінку хоча б раз на добу. При цьому ніхто з них не зміг дати путнє пояснення на запитання: чому? Є численна категорія людей, які взагалі перевіряють свою сторінку по багато разів на день і приходять в жах від думки, що з їх сторінкою могло щось статися.

Такі дані впевнено демонструють, що залежність від популярних соцмереж в наші дні порівнянна із залежністю від сигарет у курця. Американські психологи придумали навіть новий термін для позначення даної залежності — « Facebook Addiction Disorder».

Соціальні мережі

Нерідко проведення часу в соціальних мережах призводить до парадоксальних випадків: безпідставних ревнощів, стеженням за своїм партнером. Є чимало ревнивців, які студіюють у соцмережі список друзів своїх половинок, стежать, скільки їм поставлено лайків. Але в підсумку 35% опитаних зізналися, що викликані в соціальній мережі ревнощі виявляються до дурості безпідставними.

Більше того, соціальні мережі часто стають причиною реальних розлучень! Наприклад, у Великобританії популярний у всьому світі Фейсбук став причиною 1 з 3 розлучень, а в США — 1 з 5. Цифри вражають!

Також психологи встановили, що соцмережі стають часто причиною поганого настрою. Людина розглядає чужі сторінки, які викликають у неї дві емоції — смуток і заздрість. Тому психологи рекомендують заходити у соцмережу тільки в хорошому настрої: поділитися гарною новиною, похвалитися новою машиною, зачіскою, одягом тощо, а у відповідь отримати корисні для душі лайки і позитивні висловлювання.

Ще один негативний момент соцмереж — вони допомагають не тільки придбати віртуальних друзів, а й розгубити реальних. Адже тут так легко зачепити раниму людську натуру з властивим їй самолюбством.

А як на рахунок самооцінки? 75 % відвідувачів Фейсбук незадоволені своєю зовнішністю тільки тому, що розглядають фотографії інших і порівнюють себе з ними!

З усього сказаного можна зробити висновок про те, що до всього в житті треба підходити з розумом. Якщо ви помітили, що соціальна мережа забирає багато вашого часу, просто контролюйте себе і не дайте затягнути себе в «павутину».

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.