Існують захворювання, важливість яких часто недооцінюють навіть лікарі. Одним з них є плоскостопість. Так як дане захворювання розвивається в дитячому віці, то його можна уникнути простими профілактичними методами, якщо звернути увагу на проблему вчасно.
Ігнорування больового синдрому в ногах і проблем при ході веде до того, що плоскостопість не тільки прогресує, але і ускладнюється супутніми захворюваннями. Бувають такі складні випадки, коли не тільки комплекс спеціальних вправ не допомагає, а й оперативне втручання виявляється безсилим, що веде до інвалідності.
Але якщо лікування почати вчасно, то шанси забути про проблеми плоскостопості дуже високі. І не варто слухати тих, хто стверджує, що плоскостопість – це як цукровий діабет, з яким нічого вдіяти не можна.
Лікування плоскостопості – процес складний і справді не завжди здійсненний. Але навіть якщо прогноз на лікування несприятливий, необхідний комплекс методів щодо усунення больового синдрому і зупинці деформації стопи. Це допоможе як зупинити подальший розвиток плоскостопості, так і зменшити головний біль, болі в суглобах і в області хребта, остеохондрози, викривлення хребта та інші деформації опорно-рухового апарату.
Є випадки, коли плоскостопість дійсно невиліковна. Так, плоскостопість 1-2 ступеня піддається лікуванню лише у дітей і підлітків до 16 років. Дорослим можна здійснити лише незначну корекцію, яка необхідна в будь-якому випадку: якщо від неї відмовитися, то симптоми будуть лише посилюватися. Болі в ногах і навіть мігрені виникають через неправильну амортизацію поштовхів. Виникають при ходьбі і впливають на головний мозок, що може негативно вплинути на працездатність і стати причиною погіршення розумової діяльності.
Чим раніше діагностувати і почати лікування плоскостопості, тим більше позитивним буде результат.