Соціально-культурні норми виробили в поведінці людини чимало звичок, наприклад таких як чистити зуби, голитися, користуватися дезодорантом. З одного боку, це допомагає людині підтримувати гігієну, але з іншого, вчені попереджають не переборщити з таким доглядом. Так, деяким людям, як виявилося, дезодорант, який рятує від запаху поту, взагалі не потрібен.
В ході досліджень вчені встановили, що 75% людей користуються антиперспірантами навіть якщо у них відсутній неприємний запах в області пахв, просто за звичкою і переконанням в тому, що так треба. Але у деяких людей відсутність запаху поту обумовлено наявністю певного гена (ABCC11).
У дослідженні взяли участь жінки, що народили, з яких тільки 2% пощастило мати цей ген.
Вчені встановили, що завдяки певному генотипу у деяких людей взагалі ніколи не виникає запах поту в пахвовій западині і свідомо чи підсвідомо вони про це здогадуються, але все одно застосовують антиперспіранти.
Крім наявності гена дослідники також враховували вік, соціальний стан і загальні правила особистої гігієни в сім’ї. Але статистичні дані показали, що вплив гена сильніше даних факторів.
Більш ранні дослідження показали взаємозв’язок між варіацією гена ABCC11 і запахом поту, який викликає життєдіяльність бактерій, а також активністю гена ABCC11.
Щоб дізнатися, чи є ви щасливим володарем цього гена, можна пройти спеціальний тест. Але є більш простий варіант – у носіїв гена більш суха вушна сірка.
Таким чином, якщо ви виявили, що не виділяєте неприємний запах поту навіть у жахливу спеку або при інтенсивних фізичних навантаженнях, то краще відмовтеся від зайвого хімічного впливу на організм у вигляді дезодорантів.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.