З самого дитинства батьки намагалися прищепити нам хороші манери і всіляко відучували від шкідливих звичок: гризти нігті, приймати їжу в ліжку, плюватися. Так само поводимося і ми зі своїми дітьми, намагаючись виховати з них культурних людей. Однак зараз вчені з’ясували, що деякі шкідливі звички можуть бути дуже корисними для здоров’я.
Британські вчені з компанії NHS Trust з’ясували, що звичка гризти нігті може бути корисною для покращення діяльності імунної системи. Дослідники встановили, що імунна система людини має пам’ять. Кожного разу, коли в організм потрапляє нова інфекція, мозок посилає сигнал про те, як її подолати. А при зустрічі з невидимою небезпекою вдруге, людина може не побоюватися захворювання, так як його організм вже знає спосіб знищення небезпеки — т-клітини пам’яті швидко впораються з вже знайомою інфекцією.
Звуки відрижки, звичайно, мало кому приємні. Зате сам процес захищає організм від зайвого шлункового соку. Специфічний звук лунає під час проходження газів через клапан стравоходу в горлі. Звуки виходять через вібрацію клапана. Газ, який виходить, містить багато різних субстанцій, в тому числі і вуглекислий газ, який виробляється в шлунку при змішуванні шлункового соку з жовчю. Прискорити процес дуоденогастрального рефлексу можуть деякі моменти, такі як жирні продукти, алкоголь або куріння. Якщо вуглекислий газ не відригувати, то шлунковий сік може проникнути в стравохід, а це викличе печію і навіть може стати причиною болю в грудях.
Ця некрасива звичка особливо корисна, коли ви надаєте вплив на організм фізичними навантаженнями. У такі моменти в роті виділяється більше слини, а коли ми спльовуємо, то це допомагає нам вільніше дихати ротом.
Незважаючи на те, що ця дія вельми неприємна багатьом на слух, але вона сприяє підвищеній гнучкості суглобів. Цей характерний звук виходить через невеликі пухирців повітря, які формуються в синовіальній рідині довколишнього суглоба. Бульбашки лопаються під тиском, коли люди починають тиснути на кінцівки. Це дає відчуття більшої свободи рухів.
Користь цього конфузного процесу можна порівняти з відрижкою. Накопичені в кишечнику гази організм спеціально виводить. Звільнення від газів позбавляє від проблеми здуття, яка особливо актуальна для людей з чутливим шлунком.
Хоч батьки і лаються, але цей процес сприяє гарному переварюванню їжі. Він пов’язаний з активацією парасимпатичної нервової системи і особливо блукаючим нервом. З’ясувалося, що будь-який стрес негативно впливає на нервову систему і призупиняє процес травлення. Саме тому не можна їсти наспіх або на ходу, краще це робити в розслабленому стані. А де можна найбільше розслабитися, як не в ліжку?
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.