Вчені стверджують, що зародок дуже чутливий до психічного і загальнофізичного стану матері. Перебуваючи в утробі, він не тільки чує серцебиття мами і музику, яку вона слухає, але також отримує хімічні сигнали, що проникають через плаценту. Психологи спільно з лікарями виявили, що ці сигнали несуть малюкові інформацію про розумове здоров’я матері, а депресивний стан жінки впливає на розвиток дитини після народження.
Учені протягом останніх десятиліть в ході численних досліджень впевнилися, що середовище, в якому росте зародок, відіграє важливу роль у його подальшому житті. Деякі ефекти вельми очевидні. Так, куріння та алкоголь, наприклад, можуть стати фатальними для здоров’я і життя малюка. Інші порушення здорового способу життя вагітної жінки не такі серйозні, але також можуть залишити свій незгладимий слід.
Також протягом деякого часу велося спостереження і за народженими малюками з метою встановлення, наскільки добре і правильно вони розвиваються.
У ході дослідження вчені відкрили цікаві факти, які вказували на те, як сильно впливає середовище, материнська матка на розвиток до і після пологів. Нормальний розвиток було відзначено у дітей, чиї матері були здорові і спокійні до і після пологів. Але депресивний стан майбутньої матері сильно відбивався на розвитку плода навіть після його народження.
На зниження рівня розвитку дитини впливала зміна умов, тобто, коли депресивний стан вагітної змінювався здоровим після народження малюка, і коли здоровий стан жінки змінювався депресивним в постпологовий період.
У підсумку доктора, розуміючи всю цинічність своєї рекомендації, все ж радять не перешкоджати депресії вагітної заради здоров’я малюка. Але для того, щоб зрозуміти, які наслідки матиме депресія, пережита майбутньою матір’ю для здоров’я дитини в подальшому житті, лікарям потрібно не одне десятиліття.
Проте, лікарі впевнені, що зародок бере активну участь у власному розвитку і збирає всю необхідну для життя інформацію, яку він у вигляді сигналів і повідомлень отримує від мами.