Чи вмієте ви релаксувати?

В круговороті активних подій людина ризикує на якийсь час позбутися душевних і фізичних сил, якщо не навчитися розслаблятися.

Наше життя — ланцюжок виникаючих проблем, стресових подій, конфліктів, які вимагають пошуку рішень, а вирішивши всі проблеми, ми можемо спочивати на лаврах. Проте вже скоро перед нами знову постають невирішені завдання, що вимагають напруженої роботи мозку, тіла та нервової системи. В круговороті таких активних подій людина ризикує на якийсь час позбутися душевних і фізичних сил, якщо не навчитися розслаблятися.

Кожному з нас вже добре знайоме слово «релаксація», так як потреба в розслабленні та відпочинку надзвичайно актуальна в сучасному житті.

Релаксація — процес глибокого м’язового розслаблення, який допомагає зняти психічну напругу, викликану різними стресовими ситуаціями. Кожен вибирає свій спосіб розслабитися і привести в норму думки, почуття і тіло: комусь подобається посидіти з чашкою кави або чаю, буває також вина або коньяку, викурити сигарету. Але такий вид релаксації зовсім не відповідає її дійсному значенню. Крім того, такий вид відпочинку призводить організм не до стану спокою, а, навпаки — збуджує.

Безсоння, неможливість зосередитися на одному завданні, втрата концентрації уваги, неуважність, головний біль і швидка стомлюваність — ось чим загрожують подібні види релаксації. Але звідки організму, який живе в режимі нон-стоп, черпати сили?

На допомогу приходять популярні в наші дні поради вчення йоги. Отже, релаксація необхідна для того, щоб позбавлятися від емоційного та фізичного напруження, щоб зберігати внутрішню гармонію, спокій, уникати стресів і зберігати здоров’я. Йога рекомендує щодня обов’язково хоча б протягом 15 хвилин пізнати методи розслаблення.

Напевно багатьом доводилося спостерігати за людьми, що займаються релаксацією за вченням йоги. Здається, що вони дрімають, сидячи на килимку. Але насправді в їх організмі відбувається непомітна для інших внутрішня робота, що дозволяє не тільки розслабитися фізично, але й змусити мозок збільшити життєву енергію і оздоровити весь організм в цілому.

Згідно з ученням йоги, глибоке внутрішнє розслаблення приводить до нормалізації циркуляцію життєвої енергії в тілі. Якщо людині вдалося повністю розслабитися, вона відчула релаксацію, ті життєві обставини, які на інших діють руйнівно і призводять до хвороб, стають умовою для самопізнання. Вся справа в тому, що тіло і психіка, знайшовши внутрішню гармонію і рівновагу, здатні опиратися неприємностям, при цьому благополучно пристосовуючись і збираючи ресурси всіх різновидів, а не розтрачуючи їх у недолугому багаторічному витрачанні нервових клітин.

Головне завдання при релаксації — повністю позбутися думок і розслабити всі м’язи тіла. Свідомість має як би спустошитися і злитися з вічністю.

Спочатку досягти такого стану непросто — починають переслідувати звичні думки, вперто проникаючи в мозок. Свідомість, знову «охоплена» ними, відволікається і забуває про релаксацію. Тому релаксація — це потужна вправа на управління думками, емоціями, свідомістю. Якщо ви навчитеся релаксувати — зробите величезний прорив в особистому розвитку та збереженні здоров’я.