Чи вмієте ви чистити вуха?

Брудні вуха — видовище не з приємних, тому ми прагнемо до ідеальної чистоти у вухах, щоб не осоромитися перед оточуючими. Проте лікарі-отоларингологи підкреслюють, що часто чистити вуха шкідливо для здоров’я.

Наші батьки для чищення вух використовували сірники з намотаною на них ватою. Але сьогодні все набагато простіше — у продажу з’явилися одноразові ватяні палички, якими дуже просто виконувати процедури з вухами.

Зручність — це добре, але лікарі в один голос твердять, що необхідність ретельно чистити вуха — помилка. З точки зору медицини процедура очищення вушних раковин від сірки є абсолютно недоцільною.

Наслідки

У зв’язку з цим варто розібратися, навіщо людині потрібна вушна сірка. Якщо у вусі немає сірки, то мікроби з легкістю можуть проникати в організм. З цієї точки зору сірка є природним бар’єром, який не дає більшій частині мікробів потрапити всередину. За відсутності бар’єра людина може захворіти, наприклад, отитом, а іноді і більш серйозним захворюванням, таким як менінгіт.

Природа продумала наш організм до дрібниць, а тому треба прислухатися до неї. Так, коли ми їмо або розмовляємо, рухи нашої нижньої щелепи призводять до просування вушної сірки до зовнішнього краю раковини. Саме ця сірка і є зайвою, і її можна видалити вказівним пальцем без проникнення всередину.

Використовуючи для очищення вух ватяні палички, ми часто ще глибше проштовхуємо її всередину вуха і самі провокуємо утворення сірчаних пробок. Крім того, ретельне очищення вушних раковин ватяними паличками може призвести до того, що шкіра всередині вух пересушиться, почне лущитися, при цьому ви будете відчувати свербіж і неприємні відчуття.

Як ми вже сказали вище, витягуючи з вух сірку за допомогою ватних паличок, ми звільняємо доступ в наш організм різних бактерій і вірусів, що викликають складні захворювання, що загрожують ускладненнями. А потім люди дивуються, звідки у них беруться проблеми зниження слуху, наявність стороннього шуму у вухах , неприємні виділення з вушних раковин і т.д.

Рекомендації

Тому лікарі-отоларингологи настійно рекомендують відмовитися від ретельного чищення вух, особливо ватяними паличками. Використовувати їх можна тільки в косметичних цілях, а вуха треба просто мити вказівним пальцем.

Чистити вуха треба один раз на місяць, причому робити це треба правильно. Очищати слуховий прохід ватною паличкою можна, засовуючи її не глибше 4–5 мм. Застерегти потрібно і тих, хто чистить вуха в душі, тому що через воду може наступити запальний процесс, який і стане причиною отиту.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.