Чи таких жертв вимагає краса?

Природа штовхає представниць прекрасної статі на різні хитрощі і прийоми, щоб завжди залишатися привабливими, молодими і підкорювати лише одним поглядом. Що допомагає в цьому краще, ніж косметика? Але чи настільки корисна і безперечна ця допомога? Яка щоденна косметика приносить шкоду?

Сучасне життя все більше привчає нас до комфортних умовам, економлячи наш час і сили. Скажіть, хто з вас готовий, прокинувшись вранці, добувати джерельну воду, підігрівати її, змішувати з холодною до потрібної температури, щоб просто умити обличчя або вимити волосся? Навіщо, скажіть ви, адже майже у всіх є в будинку водопостачання. При цьому нікого вже не зупиняє хлор, діоксин, діхлоретна та інші повільні вбивці здоров’я. І це лише один приклад, а скільки їх оточує нас! Сьогодні мова піде про косметику.

Звичайно, заповнені до відмови полиці магазинів різноманітної косметикою тільки радують жінок багатством вибору. Тепер так просто створити спокусливий образ густими довгими віями, соковитими губами, матовою шкірою. Проте все не так райдужно. Є у шику і зворотний бік медалі: щоб косметика давала стійкий і швидкий ефект, довго зберігалася, виробники додають в неї компоненти, що з’їдають наше здоров’я і красу.

Компоненти косметики

Одним з найпоширеніших компонентів декоративної косметики є парабен, який використовують як консервант. У медичних колах парабен почав викликати бурхливі дискусії, так як його виявили в складі ракових пухлин молочної залози.

Більшість кремів для шкіри містить пропілен гліколь. Це похідний нафтопродукт, який дарує шкірі відчуття гладкості. Але така розкіш загрожує алергічними реакціями, негативними змінами в печінці та нирках.

Лаурил сульфат натрію — улюблений компонент виробників засобів гігієни, особливо шампунів. Це йому ми зобов’язані густою пінкою. Крім того, їм відмивається не тільки жіноче волосся, але навіть забруднені виробничим жиром двигуни й верстати. Лаурил сульфат натрію подразнює шкіру, руйнує волосяні цибулини, а накопичуючись в організмі, згубно впливає на зір.

Парфумерна продукція містить токсичний компонент фталат. Він також затребуваний серед виробників лаків для нігтів. Його небезпека в тому, що він здатний чинити негативний вплив на ДНК, викликає імпотенцію та безплідність у чоловіків.

Можете простудіювати склад ваших улюблених косметичних засобів, більшість з названих компонентів ви неодмінно знайдете в них. І це список далеко неповний.

Звичайно, ми не можемо самостійно виготовляти для себе шампуні та креми, що вже казати про тіні, тональні засоби для шкіри і помади! Але убезпечити себе по максимуму ми можемо, якщо при покупці нового засобу будемо уважно ознайомлюватися з його складом і вибирати той, в якому найменша кількість шкідливих інгредієнтів.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.