Багато років вважалося, що яскравий рум’янець на щічках малюка – ознака здоров’я. Але сьогодні педіатри говорять, що частий рум’янець на щічках – не завжди добре.
Звичайно, в епізодичному почервонінні щік немає нічого страшного. Це може бути реакцією на зовнішні подразники (перегрів, холод, вітер). Але якщо щічки постійно червоні, а ще й шорсткі – батьки повинні затурбуватися.
На перших місяцях життя так може починатися діатез. Хоча при наявність тільки цього симптому про сам діатез говорити рано. Для діатезу характерна мокнуча шкіра – ексудація. Даний симптом вже вказує на те, що у дитини формується дитяча екзема, яка часто носить спадковий характер. Швидше за все, в роду у дитини зустрічалися алергія, цукровий діабет, поліартрити, хвороби щитовидної залози або імунної системи.
Втім, це не означає, що всі діти з такою спадковістю хворітимуть екземою або іншим видом алергії. З’явиться вона надалі чи ні, багато в чому залежить від поведінки мами під час вагітності.
Причиною алергії у дітей найчастіше бувають продукти харчування. Під час вагітності не рекомендується жінці вживати в їжу продукти, які вважаються сильними алергенами – шоколад, горіхи, мед, цитрусові і т. п. Хоча в цьому випадку все індивідуально. З фруктів жінкам групи ризику краще уникати винограду і незвичних в нашій місцевості тропічних плодів.
Протипоказані для всіх будь-які забарвлені синтетичні напої. Розумно потрібно ставитися і до ліків і без гострої необхідності намагатися не приймати їх в період вагітності. Найбільш сильними алергенами серед них є антибіотики, особливо пеніцилінової групи.
Буває, що майбутня мама не підозрює про свою спадкову схильність до алергії. Якийсь час її організм успішно справляється з цим станом і ніяких алергій ні до, ні під час, ні після вагітності немає. Проте всім відомо про незвичайні примхи вагітних жінок. Часто вони виконують їх сліпо, не замислюючись про наслідки – з’їдають апельсини кілограмами, втамовують спрагу колою тільки тому, що так хочеться. В результаті дитина відразу після народження починає страждати діатезом або навіть екземою.
Навіть якщо жінка абсолютно здорова, але її дитина в утробі отримує в надлишку алергени, в подальшому від наслідків він не захищений, і як це проявиться і коли в його здоров’ї, дізнатися непросто. Тому під час вагітності жінки повинні особливо ретельно ставитися до свого раціону. А якщо у немовляти перших місяців і років життя занадто рум’яні щічки тривалий час, необхідна консультвція лікаря.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.