Чи небезпечно злітати на Марс?

Любителі адреналіну і екстремальних подорожей з цікавістю спостерігають за просуванням розвитку космічних маршрутів. Політ до зірок – мрія багатьох. Але як може вплинути така подорож на організм людини?

Негативні ефекти

Чесно кажучи, вчені стурбовані негативниими ефектами космічних подорожей. Зокрема, майбутньою експедицією на Марс. В ході досліджень було виявлено, що таке тривале перебування в космосі здатне витончити шкіру людини, що піддасть організм ще більшій дозі радіації.

Експерти порахували, що політ на Марс може тривати 9 місяців. За всю дорогу туди-назад екіпаж піддасться впливу радіації, рівному дворічному допустимому показнику опромінення.

Навіть у космонавтів, які за три місяці живуть на космічних станціях, спостерігається витончення шкіри на 15%, хоча їх корабель знаходиться ще в навколоземній орбіті.

Шкіра – багатофункціональний орган, який регулює температуру, тактильні відчуття, захищає від патогенів та радіації. Тому зміна її характеристик відразу відображається на організмі в цілому. Радіація може розвинути у космонавтів деменцію. До речі, жінки більше схильні до радіації.

Другим тривожним фактором в космосі є невагомість. Серцю доводиться активніше проганяти кров, що веде до його збільшення. Через це багато космонавти погано сплять в космосі (не більше 6 годин), що виснажує організм.

Поширеними симптомами космонавтів є зниження якості слуху і зору. Також у астронавтів підвищений ризик утворення каменів у нирках через мікрогравітації. Загрожує космічним мандрівникам і безпліддя, тому NASA радить їм заморожувати сперму і яйцеклітини.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.