Чи можна пити воду з-під крана?

Часто, коли мучить спрага, нам так і хочеться випити великими ковтками води з-під крана. Однак зупиняє питання: чи можна пити сиру воду? Звичайно, можна… якщо ви знаходитесь в Фінляндії чи Франції, Австрії чи Німеччині. На жаль, цього не можна сказати про водопровідну воду в країнах СНД. При цьому, вчені стверджують, що варто відмовитися від тотальної очищення води, адже деякі бактерії, що знаходяться навіть в найчистішій воді, корисні для здоров’я людини.

У розвинених країнах вода з-під крана відповідає всім міжнародним стандартам якості:

прозора, не має запаху, володіє відмінними смаковими якостями, її п’ють без будь-якого побоювання і навіть дають маленьким дітям.

Інакше й бути не може, адже мешканці цих країн виключно вимогливі в питаннях екології та охорони навколишнього середовища, а воду вони вважають одним з найважливіших природних багатств і відносяться до неї бережливо і відповідально.

Такому трепетному відношенню до природи і води варто було б повчитися і іншим країнам світу, в тому числі і Україну.

Всі ми з дитинства пам’ятаємо, як у казках «жива» вода оживляла, а «мертва» позбавляла життя. Латгард Раскін з Мічиганського університету закликає залишати воду «живою», відмовившись від модного в наші дні очищення за допомогою сучасних технологій. Вчений говорить, що хлор та інші хімікати не можуть захистити воду, а разом з нею і нас, від впливу шкідливих речовин – мікроорганізми настільки живучі, що все одно залишаються у воді. А ось корисні бактерії можуть бути повністю винищені.

Приміром, нітрати, забруднюючі питну воду, можна перетворити в нешкідливий азот за рахунок використання деяких бактерій. Стимулюючи зростання даних мікроорганізмів, вийде навіть підвищити якість і безпеку питної води.

Більше того, дані пропозиції підкріплені статистикою. З квітня по жовтень 2010 року фахівці вивчали бактеріальну ДНК у питній воді з Анн-Арбор. Вчені провели аналіз, метою якого було виявлення конкретних бактерій у воді і факторів, що впливають на бактеріальне співтовариство.

У результаті виявилося, що трохи змінивши кислотність води в ході її фільтрації або навіть змінивши методом очищення самих фільтрів, можна спровокувати корисні бактерії на знищення шкідливих.

«Це не дуже добре, коли бактерії видаляються з води повністю, — каже Раскін. — Ми припускаємо, що нескладні зміни в технології очищення дадуть корисним бактеріям перевагу над конкурентами».