Чи можна мирно співіснувати з мікробами?

Віруси і мікроби з’явилися на планеті набагато раніше людини. Причому своєю чисельністю мікроорганізми у багато разів перевершують людський рід, більш того, сама людина на 90% складається з мікроорганізмів. Щодня людина стикається з більш ніж 60 тисячами типів мікробів, але, на щастя, тільки близько 2% з них є небезпечними для людського організму.

З давніх часів людство веде непримиренну боротьбу з найдавнішими жителями планети. Сучасна медицина досягла в цій області великих успіхів, але шкідливі мікроби все одно примудряються насолити людині.

Найчастіше спалахи інфекційних захворювань виникають сезонно, але є мікроби, які ховаються в місцях, де їх найменше чекають. Виходить, щоб попередити ураження нашого організму мікробами, ми завжди повинні бути напоготові і використовувати найрадикальніший метод боротьби з ними: частіше мити руки. І правда, 80% інфекційних захворювань передається саме через руки.

Щоб уміти себе убезпечити від шкідливих бактерій, краще познайомитися з усіма можливими місцями їх існування, а також вивчити способи зменшення ризику зараження.

Місця скупчення мікробів

Кухонна мийка

Так, саме кухонна мийка, а не ванна, особливо зливна труба в ній, є найулюбленішим місцем мікробів. Інфекція може розмножуватися так само на губках для миття посуду, на самій раковині і на змішувачі.

Щоб зменшити кількість мікробів на кухні, треба мити стільницю антибактеріальними засобами. Особливо ретельна обробка потрібна після оброблення м’яса, чищення сирих овочів і фруктів, тому що в них міститься безліч потенційних хвороботворних мікробів: сальмонела, кишкова паличка, кампилобактерной інфекція. Руки необхідно мити в теплій мильній воді протягом 20 секунд. Посудну губку треба міняти щотижня, можна також дезінфікувати її в посудомийній машині або в мікрохвильовій печі, відомо, що в процесі сушіння гине 99% мікробів. Злив умивальника треба дезінфікувати 2 рази на тиждень спеціальним розчином: 1 столова ложка хлору на 1 л води, потім все добре змити водою.

Громадські туалети

Ці приміщення кишать бактеріями. Але експерти в один голос стверджують, що ще більшу небезпеку представляють туалети літаків. Отвір зливу настільки вузький, що бактерії просто не змиваються, а затримуються в раковині. А вулканоподібна форма унітазу сприяє розбризкуванню найдрібніших шкідливих часток у повітрі.

Краща порада — постаратися не стикатися з поверхнями в громадських туалетах. Завжди майте з собою паперові серветки для сидіння унітазу, і навіть при дотиках до кришки унітаза, кнопки зливу і дверної ручки користуйтеся серветками. Перед тим, як натиснути кнопку зливу, не забувайте закривати кришку унітазу. Але якщо кришка відсутня, натисніть на кнопку і швидше покиньте приміщення. Обов’язково добре вимийте і висушіть руки після туалету.

Вологу білизну з пральної машини

Ви думаєте, що після прання білизна стає стерильною? Помиляєтеся! Виймаючи вологу нижню білизну з барабана машинки, ви цілком можете заразитися кишковою паличкою. Вистачить навіть одного забрудненого предмета, і бактерії поширяться по всій білизні, залишаться і на стінках барабана.
Щоб уникнути подібних неприємностей, по-перше, періть нижню білизну окремо від решти одягу (дослідження показали, що кожна пара нижньої білизни містить приблизно 1 г екскрементів), по-друге, для прання білизни використовуйте режим «Кип’ятіння», а в порошок додайте відбілювач (саме він здатний знищити 99% бактерій), по-третє, сушіть білизну в сушарці не менше 45 хвилин, а після розвішування ретельно вимийте руки.

Візки в супермаркетах

Ручки візків у магазинах несуть на собі немислиму кількість бактерій. За даними експертиз на поверхнях цих предметів знаходяться навіть такі виділення як слина і фекалії. Уявіть тільки, скільки людей щодня докладає свої руки до візків!

Що тут порадиш… Для зменшення ризику можна перед користуванням протерти ручку дезінфікуючою серветкою або гелем.

Кнопки банкоматів і ліфтів

Вже давно відомо, що грошові банкноти є скопище всіляких мікробів і вірусів. Але ще більш брудними є кнопки банкоматів, так само як і ліфтів. Виявляється, кнопки ці набагато більш небезпечні, ніж дверні ручки туалетів. Кнопки автоматичних пристроїв рідко чистяться, а користуються ними самі різні люди — ідеальні умови для розмноження бактерій.

Щоб убезпечити себе, перед користуванням банкоматом або ліфтом протріть руки дезінфікуючими серветками, те ж саме робіть перед користуванням грошима.

Дамські сумочки

У це важко повірити, але за останніми дослідженнями дамські сумочки просто кишать бактеріями, серед яких і така небезпечна як синьогнійна паличка, що викликає інфекції очей, стафілокок, сальмонела і кишкова паличка.

Ніколи не кидайте сумки на підлогу, особливо в туалетах, обов’язково підвішуйте її на гачок. У магазинах тримаєте сумки подалі від прилавків з їжею. А коли стоїть питання про покупку нової сумки, віддайте перевагу шкіряним і вініловим виробам, які менше схильні до мікробних атак, ніж сумки з тканини.

Дитячі майданчики

Як би ми не любили наших дітей, але як би там не було, вони поширюють у навколишньому середовищі фізіологічні рідини. Дослідження на дитячих майданчиках показали, що там знаходяться елементи слини, крові, сечі і слизу. Але ж діти особливо люблять сунути пальці в ніс і в рот! Не дивно, що вони так часто схильні до заражень інфекціями.

Батьки завжди повинні мати в своїх сумках дезінфікуючі серветки або гель, якими треба користуватися кілька разів протягом прогулянки, а особливо перед тим, як малюк збереться чимось перекусити на вулиці.

Ванні кімнати

Це звучить парадоксально, але саме місце, яке повинно врятувати нас від мікробів, насправді є не менш небезпечним, ніж сміттєві баки. У 26% з перевірених ванних був знайдений стафілокок, при тому, що він утримувався лише в 6% сміттєвих баків! Це пояснюється тим, що ми змиваємо з себе бруд, але він затримується у ванній, так як вологе середовище є ідеальним для життя мікробів.

Щоб ванна дійсно була чистою, її треба не рідше одного разу на тиждень обробляти дезінфікуючим засобом. Після процедури очищення треба поверхню ванни витерти насухо, а якщо ви залишите її мокрою, то, швидше за все, мікроби повернуться.

Мікроби і віруси заполонили собою всю середовище проживання людини, перераховувати їх улюблені місця можна без зупинки (адже ми не згадали ще про телефони, пульти дистанційного управління, ручки для писання, клавіатури, вимикачі, кондиціонери та інш.). Ми можемо жити разом з ними цілком мирно, не заважаючи один одному, якщо дотримуватися певних правил. І ще раз хочеться повторити найголовніше правило – завжди мийте руки після прогулянки, після відвідування громадських місць, після контакту з улюбленими мікробами поверхнями. А ще зміцнюйте імунітет, щоб він міг витримати будь-який вплив хвороботворних мікробів.