Чи можливо заздалегідь виявити наявність тромбу?

Для нормальної життєдіяльності людського організму необхідна здорова кров. Що відбувається, коли в крові утворюються тромби? Тромби — основна причина інфарктів та інсультів.

Щоб кров нормально циркулювала по організму, вона повинна бути рідкою.

Однак у силу деяких причин кров може згущуватись, утворюючи небезпечні тромби, які закупорюють вени і артерії.

Причини венозних тромбозів різноманітні. Є так звані ідіопатичні тромбози, які виникають без будь-яких причин. Однак причиною утворення тромбів може бути, наприклад , нерухомість після операції, вагітність або прийом протизаплідних препаратів. Схильність до тромбозу може виявлятися при змінах системи згортання крові.

Найбільш складним в лікуванні тромбозу є його діагностика, так як на підставі симптомів тромбоз не можна ні підтвердити, ні виключити.

Вчені Массачусетського технологічного інституту в США зуміли розробити метод тестування, за допомогою якого визначається наявність тромбів у крові.

Спочатку дана методика була випробувана на гризунах. У ході дослідження група медиків під керівництвом професора Сангіти Бхатіа вводили їм спеціальні наноматеріали. Перед цим у спеціальні синтетичні біомаркери були додані пептиди.

Якщо в крові гризунів виявлялися тромби, пептиди починали розпадатися, потрапляючи в сечу. У свою чергу, аналіз сечі здатний дати досить точні результати. Фрагменти пептиду дозволяють зрозуміти, скільки в крові тромбіну і чи викличе він появу тромбу.

Як стандартну діагностику тромбозу вен на даний час визнано УЗД ножних вен.

Тромб — це патологічний прижиттєвий згусток крові в судинах або порожнині серця. Залежно від будови і зовнішнього вигляду розрізняють кілька тромбів:

— білий — утворюється в артеріях,

— червоний — утворюється в крові,

— змішаний — у венах і порожнини аорти і серця,

— гіаліновий — в судинах мікроциркулярного русла.

Лікування тромбозу в сучасній медицині, як правило, проводиться амбулаторно, при цьому в постільному режимі найчастіше немає необхідності. Компресорна терапія проводиться за допомогою компресорних панчох. Однак найкраще при появі ознак тромбозу звернутися до лікаря, який призначить прийом оральних препаратів.

Особлива увага приділяється пацієнткам, які захворіли тромбозом під час вагітності або раніше перенесли тромбоз або легеневу емболію. У таких випадках приймається рішення з індивідуальної терапії.

У наш час тромби є причиною інсультів та інфарктів, а іноді викликають і атеросклероз. Вони утворюються в одній частині тіла і з легкістю можуть переміщатися в іншу, а виявити їх завчасно практично не існує можливості.