Чи можливо вловити «швидкість думки»?

Вчених давно цікавило питання, з якою швидкістю людський мозок здатний обробляти потоки інформації.

Результати досліджень

В ході дослідження, яке провела група вчених з Британії, Північної Ірландії та Канади, були зафіксовані складні взаємодії протеїнів головного мозку. Саме вони відповідають за швидкість обробки даних.

Розуміння того, з якою швидкістю і як передається інформація через сигнали мозку, – одне з основних напрямків неврології: це допоможе «розшифрувати» природу багатьох захворювань мозку, в тому числі аутизму і хвороби Альцгеймера. Хоча в цьому випадку спливає проблема точних досліджень активності мозку, в якому сигнали передаються на надзвичайно високій швидкості, аж до часток мілісекунди. Разом з тим такі складні взаємодії між рецепторами нейромедіаторів і рядом інших ключових протеїнів допомагають пояснити здатність мозку обробляти інформацію зі швидкістю блискавки.

Вчені використовували експериментальні методи для перевірки швидкодії білкових макромолекул – рецепторів АМРА, які є одними з гравців в передачі сигналів мозку. Для вирішення цього завдання дослідники застосували відразу кілька діагностичних методів. Вони дозволили вивчити атомну стурктуру рецептора АМРА і то, як він взаємодіє з партнером- «нейромедіатором» і низкою допоміжних білків.

Дане дослідження підтвердило, що взаємодія між АМРА і відповідними нейромедіаторами, що моделюють активність мозку, набагато складніше, ніж раніше вважала наука.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.