Кожен з нас в тій чи іншій мірі схильний до такої жахливої звички як лінь. Не секрет, що для багатьох людей лінь – це справжній бич, який не дозволяє розвиватися.
Дійсно, величезна кількість людей на планеті настільки ледачі, що не можуть впроваджувати в життя навіть найпростіші знання чи чужий успішний досвід.
Підступність ліні в тому, що переважна більшість людей не знають, що вона представляє із себе, а значить, не розуміють, як з нею боротися.
Багато вчених досліджували природу ліні, висуваючи свої версії та поради для її подолання.
1. Головне, що необхідно пам’ятати, що прояву ліні сприяє слабка сила волі. Порада тут проста: якщо ви розумієте, що вам потрібно взятися за якусь справу, але вам страшенно цього не хочеться, постарайтеся подолати себе і приступити до виконання завдання. З часом так ви зміцните силу волі, і лінь відійде на другий план.
2. Перед початком виконання будь-якої роботи створіть собі мотивацію. Усвідомлення того, навіщо ви це робите, і що вам принесе ця робота, допоможе побороти лінь.
3. Якщо лінь здається вам непереборною, розбийте роботу на кілька етапів. Це дозволить придушити лінь на підсвідомому рівні. Адже мозок легше вмовити попрацювати 20-30 хвилин, ніж 5-6 годин до ряду.
4. Плануйте свою роботу. Це стосується як завдань на кожен день, так і роботу на перспективу. Якщо у людини є чіткі цілі, лінь відступає перед стимулом до нових досягнень.
Ще одне дослідження провели вчені з університету Міссурі, які довели, що лінь обумовлена генетичною схильністю.
На доказ своєї теорії, вчені провели експерименти на щурах. Спочатку вони схрестили між собою 26 тварин, які відрізнялися активністю в колесі, потім те ж виконали з 26 щурами, які були більш ліниві. Через десять поколінь вчені повторили експеримент. Виявилося, що популяція працьовитих щурів бігла в колесі майже в десять разів довше, ніж нащадки щурів-ледарів.
Щоб розібратися в такій поведінці гризунів, вчені порівняли рівні мітохондрій і провели секвенування РНК в клітинах тварин. Виявилось, що в одній частині мозку у щурів знаходиться більше сімнадцяти тисяч різноманітних генів, тридцять шість з них учені визначили як ті, що вміють грати роль мотиватора до фізичної діяльності.
Вчені вважають, що боротися з лінню можливо, але повністю викорінити цю звичку навряд чи вдасться, так як лінь – необхідна кожній людині якість, яка допомагає уникнути перенапруги.