Чи має значення, чим запивати ліки?

Дійсно, не всі люди запивають таблетки або капсули водою, є й такі, які вважають за краще запивати соком, чаєм або молоком. Чи варто це робити?

Як тільки ми відчуваємо, що хвороба потребує лікування, біжимо на прийом до лікаря, щоб він прописав нам які-небудь ліки. Правда, потім багато хто з нас обурюються, що лікарі – дилетанти, все, що вони призначають, не допомагає. Але якщо бути чесними із самими собою, то частіше виявляється, це ми не виконуємо всіх приписів лікаря, особливо часто ігноруючи спосіб прийому лікарських препаратів. А головне в цьому — правильно їх запивати!

Медики попереджають: у жодному разі не запивайте ліки соком або іншими солодкими напоями. Справа в тому, що в цьому випадку ліки здатні вступити в хімічну реакцію з продуктами харчування. А це може не тільки знизити ефективність лікування, а й завдати шкоди здоров’ю, що виллється в алергії і навіть отруєння. Тобто ніколи не можна запивати ліки тим, що попадеться під руку. Інакше все лікування піде нанівець.

Особливо небезпечний в цьому відношенні грейпфрутовий сік, так як він різко збільшує всмоктування багатьох лікарських речовин з кишечника, і вони досягають високої концентрації в крові, і може виникнути отруєння через передозування. Цим соком не варто запивати антибіотики, антидепресанти, серцеві, гормональні та багато інших препаратів.

Якщо ви думаєте, що мінеральна вода з газом цілком підходить, щоб запити ліки, то теж помиляєтеся. Вуглекислий газ здатний вплинути на склад ліків і на його всмоктуваність. При цьому змінюється і властивість самих ліків, що замість користі принесе тільки шкоду організму.

Молоко найчастіше знижує ефективність багатьох ліків, воно гальмує дію антибіотиків і шлункових ферментів. Саме тому молоком раніше рятували від отрути і відпоювали людей після отруєння. Молоко перешкоджає засвоєнню заліза, а значить, ніякого пуття від ліків при залізодефіцитній анемії теж не буде. Протипоказано молоко і разом з кофеїновмісні ліками (цитрамон, аскофен, коффетін та ін.)

Знижують лікувальний ефект антибіотиків і но- шпи соки. А якщо соком запивати протигрибкові препарати, то це може взагалі привести до отруєння організму токсичними речовинами, які з’являються при такому з’єднанні .

Разом з тим залізовмісні і полівітамінні препарати рекомендують запивати саме соками.

Чай, кава і какао також не підходять для запивання ліків. Вся справа в тиміні, який міститься в них, який також порушує всмоктування та ефективність таблеток і капсул.

Як же не помилитися в тому, чим краще запивати ліки, щоб і хвороба швидше пройшла, і не завдати шкоди здоров’ю? Коли лікар призначив вам препарат, обов’язково проконсультуйтеся з ним, як правильно приймати ліки і чим запивати. А взагалі, щоб напевно не помилитися, таблетки найкраще запивати кип’яченою водою, причому її повинно бути не менше півсклянки.