Вчені медики вже давно встановили, що «синдром розбитого серця» – не вигадка романтиків, а реальний стан людини, який в науці має назву стресова кардіоміопатія. Її симптоми схожі з симптомами серцевого нападу, але у випадку «розбитого серця» не відбувається закупорка артерії.
Причинами стресової кардіоміопатії може бути гострий емоційний стрес, наприклад, смерть близької людини, розлучення або розставання з партнером.
Даний хворобливий стан подвоює ризик інфаркту, і страждають ним частіше жінки. Раніше вважалося, що людина досить швидко відновлюється від «синдрому розбитого серця», але останнє дослідження показало, що це не так.
Учасники дослідження, які перенесли «синдром розбитого серця», повідомили, що повністю відновилися через кілька тижнів або днів. Але дослідники з’ясували, що реальне відновлення може зайняти більше 4 місяців. Більше того, кардіоміопатія може мати негативні наслідки.
У ході дослідження з’ясувалося, що добровольці протягом ще тривалого часу не могли займатися напруженою діяльністю і повернутися до звичайного ритму роботи через гіпертрофію серця і нестабільний серцевий ритм, що утруднює дихання і процес перекачування крові. А деякі хворі продовжували відчувати нездужання ще кілька місяців по тому, незважаючи на видимі симптоми.
Вчені планують продовжити спостереження за учасниками, щоб з’ясувати, чи можливо повне відновлення.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.