При поході в магазин вимушені складати список необхідних покупок? А якщо не складете список справ на завтра, то чи завжди день закінчиться для вас успішно?
Пам’ять — притаманна людині психічна функція, призначення якої зберігати і відтворювати накопичену інформацію. Можливості людської пам’яті безмежні. Вважається, що ми можемо запам’ятати більше інформації, ніж зберігається її в книгах самої великої бібліотеки, але от відтворити можемо лише 5–10%.
Історія знає знаменитостей з феноменальною пам’яттю. Юлій Цезар знав усіх своїх воїнів поіменно і в хвилини бою міг звернутися до них по імені. С. В. Рахманінову і В. А. Моцарту достатньо було один раз почути найскладніший багатоголосий твір, щоб по пам’яті записати його згідно з усіма правилами нотної грамоти.
Але для звичайної людини ця ознака високорозвиненої розумової діяльності є досить нестабільним явищем. На жаль, з віком здатність довгостроково зберігати інформацію знижується, з’являється забудькуватість і втрачається колишня концентрація.
Однак не тільки природні вікові зміни притупляють нашу пам’ять. У числі ворогів пам’яті погана екологія, неправильний спосіб життя і харчування. Для збереження пам’яті в сучасних умовах необхідно дотримуватися певних правил. При бажанні і свідомому підході можна скористатися численними оздоровчими методиками і рецептами, які пропонує народна медицина, і вашій пам’яті позаздрять наймолодші.
Одним із дієвих способів зберегти ясність і гнучкість розуму є тренування пам’яті — «зарядка для мізків». Для цього необхідні регулярні розумові навантаження. Якщо хочете до кінця днів мати гостру пам’ять, періодично «підгодовуйте» ваш мозок, вирішуйте цікаві завдання та різноманітні головоломки. Це допоможе до самого похилого віку володіти розумовою рухливістю і залишатися незалежними.
Крім регулярних розумових навантажень доведена ефективність очищення крові і судин головного мозку спеціальними дієтами. Підтримає нормальне функціонування головного мозку коктейль з соди і лимона (1 ч.л. соди і лимонного соку на 1 ст. води).
1. Листя меліси залийте окропом і настоюйте в термосі близько 5 годин. Пити 3 рази на день по 50 мг до їжі протягом місяця.
2. 1 ст.л. тертого хрону залити склянкою сметани. Приймати по 1 ст. л. під час їжі протягом місяця.
3. Допоможе зміцнити пам’ять наступний збір компонентів: 4 частини цикорію, 2 частини насіння льону, 4 частини хвоща польового, 5 частин листя шовковиці, 3 частини трави росички, 5 частин безсмертника, 4 частини квіток глоду, 2 частини пустирника, 3 частини кропиви пекучої. 1 ст.л. збору залити 200 мл окропу, настоювати 10 хвилин на водяній бані. Приймати по 1/3 склянки 3 рази на день за 30 хвилин до їжі протягом місяця.
4. Через м’ясорубку пропустити 300 г часнику, залити 200 мл спирту. Настоювати 10 днів у щільно закритій ємності в темному і прохолодному місці. Приймати за 30 хв. до їди по 1–1,5 краплі, розводячи молоком.
На гостроту пам’яті впливає і насичення організму киснем. За результатами дослідження, у людини, що знаходиться в задушливому приміщенні, знижується швидкість і гострота мислення в десятки разів. Тому вельми корисна для розвитку і збереження пам’яті дихальна гімнастика.