У шкірі голови мешкають численні мікроорганізми, число яких в нормі знаходиться в збалансованому стані. Але іноді так трапляється, що рівновага зміщується в бік підвищеного розмноження дріжджоподібних грибків. Продукти їх життєдіяльності викликають прискорення процесів зроговіння клітин, що і викликає лупу.
Зазвичай клітини епідермісу перетворюються на рогові лусочки за чотири тижні, а потім вони непомітно і легко злущуються. Процес зроговіння клітин при лупі прискорюється, а верхнього шару епідермісу вони досягають вже за 5-14 днів. Але за цей період повністю втратити вологу і ороговіти клітини не встигають, вони склеюються, утворюючи на поверхні шкіри великі лусочки, які ми і називаємо лупою.
Фахівці відзначають, що якість їжі не впливає на кількість секрету шкірного сала, але позначається на його складі. У важких випадках, наприклад, при себорейному дерматиті, пропорції складу шкірного сала змінюються: в ньому збільшується частка холестерину і тригліцеридів. У зв’язку з цим людям, схильним до себорейного дерматиту, варто дотримуватися дієти, яка виключає копченості, жирні продукти, ковбасні вироби і солодощі. Корисно вживати більше фруктів, овочів, рослинних жирів, нежирні сорти м’яса і риби.
Але поліпшити зовнішній вигляд шкіри голови може не тільки грибок, а й косметичні засоби. Справа в тому, що після розпилення муси і лаки засихають, а на поверхні утворюється плівка. Чим довше вона сохне, тим більше кількість розпилених частинок і пилу притягується на поверхню шкіри і волосся, сприяючи їх забрудненню. Розсипаючись, ці часточки косметики схожі на лупу.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.