Чому з’являється кісточка на ногах?

Багато жінок стикаються з таким неприємним явищем як кісточки на ногах — подагра. У чому причина появи випираючих кісточок і як попередити подагру?

Ми звикли називати кісточками на ногах неприємний стан, коли перші пальці стоп відхиляються в зовнішню сторону, а на підставі кожного з внутрішньої сторони розростається кісткова тканина. Таке явище не просто не естетично виглядає, але і викликає хворобливі відчуття, значно ускладнюють пересування. Запущена форма подагри може привести з часом до деформації всієї стопи. У деяких жінок кісточки настільки болючі, що змушують замислитися про їх видалення хірургічним шляхом.

Але фахівці вважають, що літнім жінкам такі операції не завжди показані. У зв’язку з цим вони рекомендують позбуватися від кісткових наростів терапевтичними методами, наприклад, такими як фізіотерапія і масаж.

Основна причина появи таких кісточок – відкладення в суглобі молочнокислих солей. Крім того, розростання кісткової тканини може викликати перевантаження стопи: робота на ногах, зайва вага, взуття на високому каблуці. Щодня м’язи і зв’язки, призначені для підтримки суглобів стопи в задуманому природою положенні, отримують меганавантаження в неприродній для них позиції. З часом вони не витримують, і стопа починає змінювати свою форму.

Кісточка на ногах може бути викликана генетичними причинами, коли жінка має специфічну форму стопи з довгим першим пальцем, схильність до зайвої ваги, більш слабкі зв’язки. Однак чи утвориться у неї кісточки, залежить від неї і від вибору взуття.

Кожна жінка, втім, і чоловіки теж, погодиться, що жіноча ніжка на каблучку виглядає сексапільнішою і стрункішою. Але, на жаль, це задоволення не може пройти без неприємних наслідків. При ходінні на високих підборах вага тіла падає на передню частину стопи. Спочатку стопа стійко витримує таке навантаження, але потім здається і починає розплющуватися, та так, що її ширина часто перевищує ширину взуття. Тоді пальчикам в туфлях стає тісно, і між ними починається «боротьба за виживання». Першим капітулює другий палець. Він піднімається вгору, тим самим звільняючи територію для сусідів. Ось у цей момент перший палець і зміщується на звільнене місце і викривляється. Слідом за цим формується хвороблива кісточка. Причому, чим повніше жінка, тим швидше у неї розвивається подагра.

Лікуванням деформації стоп займається ортопед. Жінці необхідно пам’ятати, що чим раніше вона звернеться до лікаря, тим ефективнішим буде лікування.

Від хірургічного втручання вбережуть наступні рекомендації:

  • підбір ортопедичних устілок ,
  • призначення комплексу лікувальної фізкультури, що перешкоджає розвитку плоскостопості,
  • переглянути раціон харчування, зменшивши вживання пурині, що надходять в організм з їжею (жирне м’ясо, печінка, наваристі бульйони).

Щоб попередити формування хворобливої ​​кісточки, треба стежити за вагою, носити зручне взуття на підборах не більше 5 см, а високі підбори залишити лише для рідкісних парадних виходів.

Зручне взуття має важливе значення для здоров’я ніг. Воно повинне бути з зручною колодкою і обов’язково з м’якої шкіри, яка «підлаштовується» під форму ноги. Важливо, щоб всередині взуття на рівні кісточок не було швів і не відчувалося постійного тиску.