Головний біль є однією з найбільш частих скарг на здоров’я. Коли в черговий раз починає боліти голова, то єдиним порятунком здається анальгетик. Однак приходить момент, коли і він не допомагає. Лікарі рекомендують лікувати не самий головний біль, а шукати його причини.
-гострий, тупий, пульсуючий, може хворіти вся голова або її ділянки, біль може супроводжуватися нудотою і світлобоязню. Іноді біль ниючий і терпимий, але буває настільки сильним, що хочеться лізти на стіну. У кожному разі, він вибиває з колії, заважає повноцінної життєдіяльності.
Лікарі розрізняють кілька видів болів. Деякі можуть бути пов’язані з перевтомою і недосипанням. Досить нормально відпочити, прогулятися на свіжому повітрі, випити чашку зеленого чаю — і біль як рукою зніме. Також причини можуть бути в патологічних процесах всередині черепа або таких захворюваннях, як, наприклад, запалення спинного і головного мозку, високий артеріальний тиск, глаукома, отит, абсцес.
Існує так званий біль напруги. При цьому болять чоло, скроні, потилиця, біль наростає з обох сторін голови. Можливе відчуття напруги в плечах і між лопатками, оніміння шиї та потилиці. Такий біль може тривати кілька годин.
-стрес, сильні емоції, перевтома, недосипання, вплив алкоголю, міцна кава, сонячний удар, зміна погоди, незручне положення голови під час читання і навіть почуття образи, сорому або провини.
Спробувати позбутися такого болю можна, випивши чай з мелісою, зробивши масаж шиї і потиличної частини голови, за допомогою теплого компресу на потилицю або гарячої ванни. Якщо все це не допомагає, можна випити таблетку болезаспокійливого. Якщо такий біль не одиничний і носить хронічний характер, корисно зайнятися плаванням, робити вправи на розслаблення м’язів, а також відвідати психолога.
Існує ще і кластерний біль. Це раптовий і дуже сильний біль, пульсуючий, що рве, колючий, але завжди односторонній. Як правило, ним частіше страждають чоловіки. Такий біль локалізується в очному яблуці, очниці, іноді скроні або щоці, може віддавати у вухо, щелепи, потилицю. Напад може тривати від 2 хвилин до декількох годин, а потім раптово проходить, але через деякий час повторюється знову.
Медицина поки не встановила причин кластерного головного болю, але встановила, що в момент нападів відбувається різке розширення судин. У лікарів є припущення, що кластерний біль викликає раптовий викид гормону гістаміну в кров. А відбувається це від занадто тривалого перебування на сонці, різкої зміни погоди, сильного стресу.
Кластерний біль можна вгамувати за допомогою гомеопатичних препаратів, а також антигістамінних засобів або очних крапель, які застосовуються в лікуванні глауком.
Мігрень — найбільш поширений вид головного болю. Зазвичай це пульсуючий, різкий, наростаючий біль охоплює півголови, що іноді супроводжується нудотою, світло- і шумобоязнью.
Досі медицина не з’ясувала причин мігрені. Часто вона носить спадковий характер. Але також мігрень може бути спровокована стресом, зміною погоди, порушенням сну, різкими запахами, деякими ліками і продуктами. Деякі жінки страждають від мігрені під час місячних або овуляції.
Зупинити мігрень можуть ібупрофен або парацетамол, які повинен призначати тільки лікар. Іноді, щоб позбутися від мігрені, досить переглянути свій раціон харчування: відмовитися від шоколаду, копченостей, консервів, сиру. А ще корисно кинути курити!
Нерідко причиною головного болю у другій половині життя (після 40 років) є гіпертонічна хвороба. Це проблема багатьох людей. Але при правильному лікуванні гіпертонічної хвороби можна позбавитися як від неї самої так і від її основного симптому — головного болю.