Якщо вірити статистиці, то жінки живуть довше за чоловіків. Чому так відбувається, вивчили японські вчені.
У ході досліджень вчені встановили, що вся справа в імунній системі, яка у представниць прекрасної статі старіє повільніше, а тому більш стійка до захворювань.
Вчені проаналізували кров людей у віці від 20 до 90 років, які не страждають якими-небудь захворюваннями. Найбільше фахівців цікавили показники імунітету, тобто кількість і співвідношення конкретних клітин крові, в першу чергу лімфоцитів.
Дослідження дало можливість встановити, що з віком кількість кров’яних тілець скорочується як у чоловіків, так і у жінок, як і кількість нейтрофілів. А ось лімфоцити з віком зростають у жінок, а у чоловіків, навпаки, скорочуються. При цьому в досить молодому віці їх рівень у чоловіків, як правило, вище, ніж у жінок.
Крім того, вчені стверджують, що процес старіння різний у чоловіків і жінок. Це пов’язано з тим, що в організмі жінок більше гормону естрогену, який, схоже, захищає їх організм від серцево-судинних захворювань до настання менопаузи. Статеві гормони також впливають на імунну систему, особливо на певні типи лімфоцитів.
До речі, говорячи про тривалість життя чоловіків і жінок, не варто випускати з виду, що сильна стать частіше ризикує своїм здоров’ям і життям …
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.