Чому жінки живуть довше чоловіків, але хворіють частіше?

Статистика говорить, що жінки живуть довше за чоловіків, але і хворіють частіше. Особливо часто жіноча стать стикається з хронічними захворюваннями і функціональними розладами. Вчені вважають, що значний вплив на здоров’я жінок роблять зміни в концентрації статевих гормонів.

Результати досліджень

Дослідження показують, що вже з моменту статевого дозрівання жінки частіше за чоловіків страждають від таких больових синдромів як, наприклад, мігрень або запалення кишечника, вони більш схильні до аутоімунних захворювань, таким як астма, хвороби щитовидки, вовчак та розсіяний склероз.

Причини

Самопочуття слабкої статі вельми чутливе до порушень менструального циклу, різним гінекологічним захворювань і ускладнень після вагітності. Крім того, всілякі патології можуть спровокувати розвиток серцево-судинних захворювань або цукрового діабету. Хоча велике значення має і спосіб життя: стреси, куріння, прийом протизаплідних засобів, відсутність фізичної активності негативно позначаються на жіночому здоров’ї.

Часто проблеми зі здоров’ям можуть початися в період менопаузи. Перебудова гормонального фону може привести до підвищення артеріального тиску, виникнення остеопорозу, появи зайвої ваги. У старшому віці жінки частіше за чоловіків страждають від хвороби Альцгеймера, паралічем, нетриманням сечі, більш схильні до депресій.

Вчені стверджують, що такі відмінності в стані здоров’я обох статей пояснюються багатьма причинами, серед яких фізіологія, спосіб життя, соціальна поведінка.

Так, на думку експертів, погане самопочуття може бути викликано, наприклад, ожирінням, яке є наслідком недосипання, властивого саме жінкам. Адже при недостатньому сні люди їдять більше норми. Крім того, тривале неспання вимагає великих енерговитрат, тому людина споживає більше їжі для відновлення втрачених калорій.

Але навіть при наборі зайвої ваги ключова роль відводиться гормонам. Жіноча гормональна система орієнтована на її основну функцію – відбір кращих генів і їх подальше відтворення. А для цього жіночому організму потрібно більше жирової тканини, щоб ендокринна система могла функціонувати навіть в екстремальних умовах.

Нормальний вміст жирової тканини у жінок за біологічними показниками становить 12%, в той час як у чоловіків всього 3%. Жіночий організм легше накопичує підшкірний жир і складніше позбавляється від нього. Це необхідно для максимально ефективного виношування дитини в критичних умовах.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.