Протягом життя людина дізнається багато нездужань, які отруюють існування. Одне з них — це німіючи уві сні руки. Багатьом відомо це відчуття, коли, прокинувшись вночі, буквально «не відчуваєш» своїх рук. Ця неприємна річ порушує нічний відпочинок і спокій.
Щоб «привести руки в почуття», потрібно деякий час розминати або розтирати їх. Якщо таке відбувається епізодично, то навряд чи варто турбуватися, але якщо ситуація повторюється з ночі в ніч, то треба задуматися.
Причин такого нездужання може бути кілька. Найпоширенішою і нешкідливою з них є неправильне положення шиї під час сну. Якщо подушка укладається занадто високо або, навпаки, низько, починають надмірно напружуватися шийні м’язи, через що пережимаються судини і не дають крові вільно надходити до тканин. Цю проблему легко вирішити поступово піднімаючи або опускаючи подушку, поки ви не відчуєте, що руки перестали терпнути уві сні. А буває, що досить просто змінити подушку.
Однак іноді оніміння рук може бути тривожним сигналом. Так, нічна втрата чутливості рук може вказувати на утворення тромбу в артерії. Якщо після пробудження оніміння не проходить протягом години і більше, необхідна термінова консультація лікаря.
Ще однією серйозною причиною оніміння рук уві сні може бути шийних остеохондроз. Особливо це підтверджує і паралельне з затіканням рук почуття болю в шийному відділі хребта.
Якщо руки затікають щоночі, може знадобитися і консультація лікаря-кардіолога, так як такий симптом є свідченням порушення в роботі серцево-судинної системи.
Наступною причиною оніміння рук у сні є малоактивний або зовсім неактивний спосіб життя, сидяча робота, наприклад. Тобто організм настільки відвикає до активних дій, що починає відбуватися деякий збій у його роботі.
Консультація лікаря при онімінні рук вимагається, якщо на даному етапі жінка переживає вагітність. Як правило, це вказує на брак заліза або інших речовин організму.
Отже, є кілька способів боротьби з онімінням рук:
Якщо ви прокинулися з відчуттям оніміння рук, головне — не вставати різко з ліжка і бігти вмиватися. Краще спокійно встати на підлогу і підняти руки вгору, при цьому відірвати п’яти від підлоги, потягнутися вгору і затриматися в такому положенні декілька секунд. Можна і походити в такому положенні по будинку, що корисно також для хребта.
Як бачимо, причин затікання рук уві сні дуже багато. Головне тут не піднімати тривогу, а спокійно проаналізувати всі фактори, які можуть викликати дискомфорт і усунути їх.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.