Чому виникає сіточка на ногах?

Сині і фіолетові роздуті прожилки на ногах стають справжньою неприємністю для будь-якої жінки. Майже кожна представниця прекрасної статі уважно вивчає свої ноги і губиться в здогадах — чому вони з’являються?

Дійсно, здається видимих ​​причин для появи роздутих вен немає, але з кожним роком ця неестетична сітка все більше захоплює поверхню ніг. Хтось намагається не помічати цих дефектів, хтось хвилюється, що їх видно оточуючим.

Схильність до варикозного розширення вен найчастіше передається у спадок. Жінці досить поглянути на ноги своєї бабусі і мами, щоб визначити, чи варто турбуватися. А якщо професійна діяльність така, що на вени ніг припадає велике навантаження, то проблеми не уникнути.

Варикозні «зірочки» є в кожної жінки, але взагалі варикозна недостатність визнана частиною комплексу серцевосудинних проблем, які заволоділи людством ще на початку XX століття.

Що таке хронічна венозна недостатність?

Під цим терміном лікарі об’єднують ряд захворювань, що призводять до тривалого, іноді довічного порушення венозного відтоку з нижніх кінцівок. Варикозна хвороба — найпоширеніша судинна патологія, якою страждають до 40% працездатного населення.

Варикозна хвороба характеризується нерівномірним збільшенням просвіту і довжини вен. Утворенням вузлів у стоншених ділянках венозної стінки. Як правило, уражаються вени ніг. Коли ми перебуваємо у вертикальному положенні, 60–70% циркулюючої крові знаходиться нижче рівня серця і вени ніг несуть підвищене навантаження.

Серед факторів, що сприяють появу венозних сіточок на ногах, крім спадкової схильності, – тривалий малорухливий стан, вагітність, ожиріння.

Найважливішим фактором ризику, що порушує роботу периферійних вен, є необхідність подовгу стояти на ногах. У цьому випадку при спадковій схильності і слабкості венозних стінок кров застоюється в поверхневих і глибоких венах і тиск в них підвищується. Постійний застій крові в поверхневих венах з часом призводить до їх розтягування і деформації. Саме тому захворюванню найчастіше схильні представники певних професій — продавці, перукарі, викладачі, повара…

Поради тим, хто схильний до варикозу

  • носіть взуття на стійкому каблуці 4–6 см
  • протягом дня знайдіть час, щоб присісти й підняти ноги на 15 см вище рівня серця
  • займіться ходьбою, плаванням, лижами
  • забезпечте організм достатньою кількістю рідини — 6–8 склянок щодня
  • носіть вільний одяг, особливо важливо це для плечей і стегон
  • намагайтеся не носити тяжкості, а в магазинах використовуйте візок для покупок
  • не втрачайте можливість піднятися по сходах пішки
  • після душу обполосніть ноги холодною водою, це не дасть венам розширитися і полегшить кровообіг.