Чому читання літератури в останні роки втрачає популярність у молодого покоління? Чому людям стало складніше читати і розуміти прочитане або воно здається просто нецікавим?
Якщо ви помітили, що читання перестало вам доставляти таке задоволення, як це було років десять тому, швидше за все, більшу частину свого часу ви проводите в Інтернеті.
Дослідники встановили, що у тих людей, які часто користуються Інтернетом, мозок піддається переформатуванню. Це означає, що в ньому з’являються нейронні ланцюги, які змушують людину читати звичайні тексти «по діагоналі». Стандартний спосіб читання з паперових носіїв є лінійним, він вироблявся тисячоліттями. Саме такий спосіб читання вважається найбільш вдумливим і усвідомленим.
Але якщо весь день провести за поверхневим інтернет-читанням, то при потребі більш глибокого проникнення в зміст тексту виявляється, що зрозуміти написане непросто. Справа в тому, що електронну інформацію людина обробляє особливим способом, автоматично виокремлюючи з утримання ключові слова. Якщо після такого читання взятися за звичайну газету або книгу в паперовому варіанті, то стає проблемою прочитати і зрозуміти навіть сторінку.
Ще одна специфіка інтернет-читання – швидкий темп. Мозок і очі людини поступово трансформуються для регулярного нарощування високого тимчасового рівня, а звичний текст читачеві стає вельми складно або взагалі неможливо сприймати. Дослідження показали, що дані процеси в мозку, на жаль, неминучі і необоротні.
Саме з цієї причини сьогоднішні студенти вже не можуть читати і сприймати класику літератури, створену в XIX-XX століттях. Адже синтаксис цих творів вже не зрозуміти їх трансформуваному мозку. «Не втратити себе» зможе лише той, хто усвідомить всю глибину проблеми і зробить зусилля над собою, встановивши суворий режим проведення часу в Інтернеті і тренуючи мозок на шедеврах світової літератури.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.