Дієтологи кажуть, що морквяний сік один з найбільш корисних. У ньому міститься стільки вітамінів і мікроелементів, що робить його незамінним для організму для підтримки здоров’я в зимовий і весняний період.
У чому ж користь морквяного соку?
100 г морквяного соку містить до 3 мг вітаміну С, 2,1 г бета-каротину, близько 350 мкг вітаміну А, 0,2 мг вітаміну РР, 0,3 мг вітаміну Е. Крім того, в морквяному соку міститься багато калію, кальцію , натрію, магнію, заліза і фосфору. Просто незамінний продукт в період авітамінозу!
Всі ми з дитинства чуємо, що морква корисна для хорошого зору. І все це завдяки вітаміну А, який здатний не тільки запобігти проблемам із зором, але і вирішити вже існуючі. Проведіть експеримент: якщо вимкнувши світло, ви довго не можете звикнути до темряви, то ваш організм потребує вітаміну А.
У морквяному соку міститься багато антиоксидантів, які благотворно впливають на організм: перешкоджають окислювальним процесам, борються з вільними радикалами, чим сповільнюється процес старіння.
При регулярному вживанні морквяного соку відновлюється печінка. Але користь принесе тільки сік, збагачений жирами: треба додати в стакан ложечку сметани або вершків, або заправити оливковою олією. Це допоможе засвоєнню вітаміну А.
Дефіцит вітаміну А позначається на шкірі: з’являються почервоніння, виразки, лущення і сухість. Але склянка морквяного соку в день швидко вирішить цю проблему. А макуху можна використовувати в якості відмінної маски для обличчя.
Унікальний комплекс вітамінів в морквяним соку знижує рівень поганого холестерину в крові, допомагає в подоланні атеросклерозу, покращує роботу серця. Особливо це важливо для курців.
По-перше, настрій піднімає вже яскравий помаранчевий колір соку. А даукостерін (вид ендорфіну), що міститься в соку, заспокоїть нервову систему.
Але варто пам’ятати, що морквяний сік протипоказаний хворим на цукровий діабет і тим, хто страждає травними розладами. Денна норма свіжого морквяного соку – 250 мл. У великих дозах він може навіть нашкодити. Дітям дають розведений морквяний сік (1:1). Зберігати в холодильнику можна не більше однієї години.