Чому у дітей з’являються аденоїди, і які симптоми вкажуть батькам на їх симптоми?
Аденоїди – патологічне збільшення мигдаликів в носоглотці. Носоглоткова мигдалина у дітей добре розвинена, але з віком зменшується або взагалі атрофується. Найбільш поширеною причиною утворення аденоїдів фахівці вважають генетичну. Також було відмічено, що у дітей з симптомами аденоїдів часто виявляється і патологія щитовидної залози, а це ще раз доводить спадковий характер захворювання. Розростанню аденоїдів сприяють такі чинники як часті респіраторні інфекції та перегодовування дітей. Вплинути на збільшення мигдаликів можуть скарлатина, кір, коклюш і дифтерія.
– Перший ступінь – аденоїди перекривають третину сошника і хоан. При цьому симптомі днем дитина дихає вільно, а вночі в горизонтальному положенні дихання утруднене.
– Другий ступінь – аденоїди перекривають половину хоан і сошника. При цьому дитина завжди дихає ротом і часто хропе уві сні.
– Третій ступінь – аденоїди майже повністю або повністю перекривають хоан і сошник. У цьому випадку симптоми аденоїдів другого ступеня виражені різкіше.
Крім того, це сон з відкритим ротом, часте хропіння, неспокійний сон, можливі напади задухи уві сні, спровоковані западанням язика. Якщо аденоїди великих розмірів, то голос стає гугнявим, а слух знижується через перекриття отвору слухової труби. Такі діти часто стають неуважними і розсіяними.
Крім постійно закладеного носа, частих вірусів, тривалу присутність симптомів аденоїдів може провокувати порушення формування лицьового скелета. При цьому нижня щелепа подовжується, порушується формування прикусу через патологію твердого піднебіння, обличчя дитини набуває «аденоїдний вигляд».
При порушенні дихання також відбувається патологія розвитку грудної клітки, яка набуває вигляду «курячої грудки». У більшості пацієнтів, у яких діагностовано аденоїди, присутня анемія і порушення роботи шлунково-кишкового тракту.
Симптоми аденоїдів у дітей дуже важливо своєчасно виявити. У першу чергу, неправильне дихання може порушити вентиляцію легенів, так як дихання через рот не насичує настільки киснем легені, як дихання носом. У зв’язку з цим з’являється хронічна гіпоксія мозку, яка може спровокувати розвиток розумової втоми, коли діти часто скаржаться на головні болі і погане запам’ятовування нового матеріалу.
Чим швидше батьки виявлять симптоми аденоїдів у дітей, тим більше буде знижений ризик зниження гостроти слуху, порушення формування лицьового скелета і неправильного прикусу, патологічної форми грудної клітки.
Як тільки помічена хоча б якась ознака наявності аденоїдів, необхідно відвідати лікаря-отоларинголога, який призначить комплексне лікування.
Якщо ви маєте питання щодо здоров’я ваших аденоїдів, наші отоларингологи готові надати вам якісну медичну консультацію та дослідження. Ми пропонуємо професійну перевірку стану аденоїдів для вчасного виявлення та лікування можливих проблем.