Сечокам’яна хвороба в останні десятиліття значно поширилася. Урологи розповідають, як можна уникнути цю неприємну недугу.
До сих пір фахівці не встановили остаточну причину сечокам’яної хвороби. Але все ж було доведено, що велику роль в цьому відіграє порушення обміну речовин, а саме зміна водно-сольового балансу і хімічного складу крові.
Більшість людей має в нирках відкладення солі і піску. Щоб вони краще виводилися із зайвою рідиною, потрібно пити більше води. Зрозуміти, що організму не вистачає рідини можна за кольором сечі. Якщо вона жовтого або темно-жовтого кольору, значить, є ризик застою піску. Якщо сеча чиста або злегка жовтувата, то ваші нирки в порядку. Чим більше обсяг споживаної рідини, тим краще працюють нирки і менше ймовірність утворення каменів.
При цьому мається на увазі проста вода, не кава, не чай або інші напої. У хід можуть піти натуральні соки і морси, приготовані на чистій мінеральній воді. Але при хворобі нирок слід купувати воду слабкої мінералізації. Лікувальна вода, насичена мінеральними речовинами, може надмірно навантажити нирки і сприяти розвитку хвороби.
У нормі здоровій людині випивати близько півтора літри води, а при заняттях спортом або знаходженні в жаркому кліматі, водне навантаження повинне бути збільшена на один літр.
Часто сечокам’яна хвороба виникає через зловживання шкідливої їжі, особливо фаст-фудами, чіпсами, солодкою газованою водою, сіллю, перцем, приправами. Вживання таких продуктів краще знизити до одного разу на тиждень.
При різкій зміні клімату концентрація солей також може підвищитися. В цьому випадку необхідно додати 1-2 склянки води.
Також часто камені утворюються у людей, що живуть у регіонах з жорсткою водою.
Якщо ви раптом відчули дискомфорт в області попереку, біль, то треба якомога швидше звернутися до лікаря. Неприємні відчуття самі не пройдуть, а можуть викликати запалення і, як наслідок, пієлонефрит.