Чому у дитини з’являється стоматит?

Багато батьків не вважають стоматит серйозним захворюванням і пускають на самоплив, сподіваючись, що все пройде само. Але ні, сама по собі хвороба не зникне.

Тільки самі безладні батьки можуть не помітити виразки в роті у дитини. На губах, щоках, язику, піднебінні можуть з’являтися як окремі запалення, так і цілі їх «колонії», коли кілька дрібних зливаються в один великий осередок.

Причини

Головні причини розвитку стоматиту – віруси, бактерії і грибки. Потрапляють в організм вони досить легко: з іграшок, різних предметів, які діти часто беруть в рот. Якщо дитина любить гризти нігті, вона теж в групі ризику. Крім того, стоматит може початися і при установці брекетів, розколотому зубі, а також від гарячої їжі, яка також травмує слизову.

Ще один фактор розвитку стоматиту – недостатнє вироблення слини, яка виконує дезінфікуючу функцію. Таке трапляється, якщо дитина дихає ротом або в квартирі низька вологість. Брак вітамінів і мінералів, харчова алергія – це теж причина для розвитку хвороби.

Форми

Найбільш поширена форма захворювання – хронічний рецидивний афтозний стоматит. Він виникає сезонно на тлі дисбактеріозу, в основному навесні-восени, коли послаблюється імунітет. З’являється у вигляді декількох виразок в порожнині рота з жовтим або сірим нальотом.

Ще один вид стоматиту – ангулярний, який ще називають «заїдою», у вигляді тріщин в куточках губ. Він провокується дефіцитом вітамінів або стафілококом. При змиканні-розмиканні рота зона ураження збільшується, але корочку видаляти не можна до повного загоєння, так як хвороба повернеться на початкову стадію.

Буває і заразний стоматит – герпетичний, викликаний вірусом герпесу. У цьому випадку захворювання починається з різкого стрибка температури, головного болю, сильного болю в роті. На слизових у великих кількостях з’являються дрібні пухирці, наповнені рідиною. Через пару днів вони розкриваються і утворюються множинні виразки.

Лікування

Увага! Використовувати йод або зеленку для лікування стоматиту не можна, так як ви можете спалити слизову, від чого дитина буде страждати ще більше. І пам’ятайте, якщо помітили виразки в роті у дитини, негайно до лікаря, а самолікування може тільки погіршити ситуацію!