Кілька століть тому наші предки пили трав’яні і ягідні збори.
Чай і кава є традиційними гарячими напоями. Але люди, які вирішили всерйоз зайнятися своїм здоров’ям, відмовляються від них, так як в них містяться стимулятори нервової системи. Але є відмінна альтернатива: багатство місцевої природи – трав’яні чаї. Кілька століть тому наші предки пили трав’яні і ягідні збори.
Але різноманітність трав’яних чаїв така велика, що дізнатися про всі просто неможливо. Це лікувальні настої, вітамінні, холодні і гарячі, ароматні або які видають майже невловимий запах. Кожен з них несе свою користь. Особливо приємно пити такий чай, якщо трави збиралися і висушувалися власноруч. Ви можете змішати компоненти, експериментувати, і тоді ваш чай буде неповторним, унікальним.
Щоб трави дійсно принесли користь, їх треба вміти правильно збирати. Так, квіти липи, шипшини або жасмину треба збирати, коли вони повністю розпустилися, а ягоди і плоди – повністю дозріли.
Збір трав має свої секрети. Один з них полягає в тому, що більшість трав краще збирати вранці, поки пекучі промені сонця ще не випарували з них цілющі ефіри, а також в суху погоду (після того, як висохне роса).
Трави з багатим вмістом ефірних масел (материнка, м’ята, чебрець) потрібно сушити повільно. При низькій для сушки температурі 30-35 градусів, щоб ефірні масла не випарувалися.
Глюкозовмісні трави (мати-й-мачуха, звіробій, пижма) сушаться при температурі 50-60 градусів.
Ягоди, багаті вітаміном С (шипшина, горобина, барбарис), сушать при температурі 80-90 градусів.
Зберігати вже висушені трави рекомендується в паперових або полотняних мішечках далеко від різко пахнучих продуктів. Ароматні трави краще зберігати в керамічних або скляних ємностях з герметичною кришкою.
І останній крок – заварювання трав’яного чаю. Чай з квіток заварюється у фарфоровому чайнику водою, яка тільки почала кипіти. Настоюється 5-10 хвилин. Листя можна залити окропом або кип’ятити 3-5 хвилин. Сухі ягоди до заварювання краще роздрібнити, а заварку настоювати 5-10 хвилин. Кору, корінці та інші жорсткі частини рослин заливають холодною водою і варять близько 10 хвилин після закипання, потім 10-15 хвилин наполягають.
Трав’яний чай, зібраний, висушений і заварений за всіма правилами, є джерелом корисних речовин. А чарівний аромат і чудовий колір назавжди закохають вас в натуральні трав’яні чаї.