Зуби мудрості давно вважаються зайвою частиною тіла. Більш того, вони завдають чимало страждань людині.
Але в стародавні часи зуби мудрості вільно вміщалися в роті людини і використовувалися для пережовування жорсткої їжі. З часом раціон людини змінювався, через що щелепи стали коротшими, а зуби мудрості стали джерелом проблем.
Мука від зубів мудрості спіткала людину після того, як вона відмовилася від полювання і збирання, і стала вживати більш м’яку, схожу на сучасну їжу. Такий перехід до сільськогосподарського укладу вважається одним з переломних моментів в соціальному і біологічному розвитку людини.
Вчені досліджували залишки черепів 11 людських популяцій з різних куточків світу. Виявилося, що п’ять з них займалися в основному полюванням, риболовлею і збиранням, а решта шість спиралися на сільське господарство. Було встановлено, що будова щелеп представників цих популяцій залежала від раціону харчування.
У людей- «мисливців» були більш довгі і вузькі щелепи, так як їм доводилося пережовувати більш жорсткі і сирі продукти. Фізичне навантаження на щелепи впливає на їх розвиток і формування, а довгими і вузькими щелепами пережовувати сире м’ясо зручніше.
Такий перехід з одного виду харчування на інший пояснює, чому у сучасних людей до сих пір є багато проблем із зубами, особливо, з зубами мудрості. Тепер коротші щелепи людини не вміщують всі зуби, тому вони заподіюють біль і дискомфорт.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.