Чому складно справлятися з дітьми?

Батьківство – щаслива і в той же час відповідальна функція. Стаючи батьками, багато пар навіть не підозрюють, з якими труднощами їм доведеться зіткнутися. Уявити собі весь спектр дитячих можливостей не вийде навіть у самого кваліфікованого спеціаліста. Кожна людина – індивідуальність, а з дітьми ще складніше.

Незважаючи на те, що сьогодні можна знайти море інформації і порад щодо виховання дітей, впоратися з ними все одно не завжди виходить.

Чому так відбувається?

Ще кілька десятиліть тому для батьків було головне, щоб дитина була одягнена, взута і нагодована, на все інше особливої ​​уваги не звертали. Але сучасне покоління батьків дивиться на це питання набагато ширше. Вони з усіх сил прагнуть здійснити мрії дитини, щоб подарувати їй казкове дитинство і приємні дитячі спогади. З одного боку, нічого поганого в цьому немає, адже так вони намагаються виховати в людині особистість. Але багато хто просто впадає в крайність, виходячи зі спогадів про своє директивне дитинство. Важливо розділяти грань між здійсненням дитячих бажань, дійсно важливих, і дитячими примхами і егоїзмом.

Конфлікти та проблеми в сім’ї

Багато батьків прагнуть уникнути конфлікту з дитиною. Але в дійсності конфлікт – нормальне явище, і якщо його побудувати правильно, то психіка дитини не постраждає, а навіть загартується, дитина зрозуміє, що в родині є опора, на яку завжди можна покластися.

Важко впоратися з дитиною батькам, які перебувають в розлученні. Нерідко мама і тато використовують дітей в такій ситуації в своїх цілях. Найчастіше татусі дозволяють своїм дітям набагато більше, ніж матері. Матері, в свою чергу, дорікають дітей за витівки батьків.

А як часто батьки все роблять самі за своїх дітей, тим самим позбавляючи їх можливості навчитись самостійності. Самі приберуть, уроки приготують – потім самі від цього і страждають, так як дитина звикає, що рано чи пізно за неї все зроблять, вона просто перестає боротися за свою самостійність і приймає все зроблене батьками як належне.

Проблема тут не в дитині, а в установках батьків. Наприклад, якщо мама постійно прибирає за дітьми, то, можливо, переживає, що її вважатимуть поганою господинею або вона відчує себе непотрібною. Важливо, щоб дорослі відшукали причину в собі, вирішили її, і тільки після цього вони навчаться справлятися з дітьми.

Ще одна причина складнощів з дітьми в тому, що дорослі часто вимагають від них досконалості, забуваючи, що цього бути не може апріорі.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.