Кожному з нас доводилося зустрічати людей з підвищеною чутливістю до холоду. Можливо, ви й самі відчуваєте це на собі. Звичайно, взимку таке явище не дивно. Однак найчастіше справа навіть не в погоді, так як навіть у теплі дні у «мерзляків» крижані руки. Чому так відбувається?
Найчастіше чутливістю до холоду страждають представниці слабкої статі. За статистикою кожній третій жінці холодно в будь-яку погоду без видимих причин. Чоловіки набагато рідше страждають від такого «феномена», так як у них краще налагоджена система терморегуляції. Однак підвищена чутливість до холоду може пояснюватися не тільки природними даними, а й деякими відхиленнями організму.
— Вегетосудинна дистонія. Це захворювання викликає тимчасові збої в роботі судин. Наприклад, починають скорочуватися вени і капіляри, тоді як вони повинні перебувати в спокої. Це веде до утворення спазмів, тоді тканини і органи погано забезпечуються кров’ю, а значить і киснем. До кінцівок кров просто не доходить, тому вони холонуть, а разом з ними холодним стає і ніс.
— Залізодефіцитна анемія. Медичні дані показують, що якщо людина не отримує денну норму заліза, то і тепло втрачає набагато швидше. Заповнити дефіцит заліза в організмі допоможе раціон харчування з включенням гречки, кураги, яблук, телячої печінки, а також вітамінні комплекси з високим вмістом заліза.
— Хвороби щитовидної залози. Якщо в роботі цього органу сталися порушення, то організм не може виділяти необхідну кількість енергії на обігрів.
— Нестача жирів. Разом з ними вітаміну А (жиророзчинного) і вітаміну Е. Вітамін А можна придбати в будь-якій аптеці, а вітамін Е легко поповнити, якщо випивати щодня чайну ложку рослинної олії.
Щоб допомогти рукам і ногам впоратися з холодом, потрібно загартовувати судини. Опускайте кінцівки поперемінно на 3–5 хвилин у гарячу і теплу воду. Хороший спосіб — прийняття контрастного душу. Допомагає і регулярне відвідування сауни і парилки, вони стимулюють кровообіг.
Добре допомагають поліпшити кровопостачання фізичні вправи — стрибки, біг, плавання, вправа «велосипед».
Щоб допомогти рукам і ногам зберігати тепло, потрібно харчуватися продуктами, багатими залізом (зелене листя овочів, гарбуз, чечевиця, родзинки, курага, мигдаль, вівсяна каша), вітаміном Е для розширення судин, вітаміном С для зміцнення судинної стінки.
Дуже корисні настої чорниці, суниці лісової, шовковиці, бузини чорної. А ось какао, каву, алкоголь і газовану воду краще виключити з раціону. Приймати їжу бажано невеликими порціями по 5–6 разів на день.
Не забудьте також звернути увагу на свій одяг і взуття. Забудьте про занадто вузькі джинси і обтягуючі чобоття. Ваші судини не повинні пережиматися, тому при виборі одягу віддавайте перевагу зручності.