Як часто в дитинстві нас обсмикували батьки та вчителі: «Сядь рівно!», «Не сутулься!». Те ж саме зараз чують наші діти від нас. Все тому, що нам прийшло усвідомлення величезної значущості хребта в нашому здоров’ї.
Ще древні люди звертали увагу на зв’язок хребта із загальним станом людини. Цілителі Сходу взагалі вважають хребет найголовнішим органом нашого тіла, енергетичним центром, який посилає енергію до інших органів.
Вчені з Університету Лідса дійшли висновку, що існує прямий зв’язок між шийними м’язами і областю мозку, яка контролює кров’яний тиск. Саме тому при гіпертонії до звичайних факторів ризику разом з віком, зайвою вагою, курінням, хронічними захворюваннями можна додати і неправильну поставу.
Ще один побічний ефект неправильної постави — слабкий сечовий міхур. Приблизно половина жінок страждає від подібних проблем, а у деяких «витоки» трапляються навіть при сміху або кашлі. Коли людина стоїть прямо, то хребет немов утворює букву S з невеликими вигинами в області шиї і в нижній частині спини. Правильна постава при сидінні зміцнює тазові м’язи, які підтримують сечовий міхур. А от їх слабкість легко призводить до нетримання. При неправильної поставі хребет приймає форму літери С, а на сечовий міхур здійснюється додатковий тиск.
Ще одне дослідження провели в Університеті Сан-Франциско. Було відзначено, що у студентів з неправильною поставою частіше відзначалося депресивний стан та знижений рівень енергії. А ось правильна постава сприяє передачі в мозок повідомлень, які підвищують нашу самооцінку. При цьому не тільки мозок посилає сигнали в тіло — відбувається і зворотний процес.
Також неправильна постава може викликати печію. Справа в тому, що за формою наш таз нагадує чашу, і коли ми стоїмо прямо, вона утримується рівно. Але варто нам зсутулитися, як чаша нахилиться і всі органи шлунково-кишкової системи нахиляться теж. Поступово при такому положенні сфінктерні м’язи нижньої частини стравоходу, які не дають шлунковому соку проникнути назад, втрачають свою ефективність, а це призводить до печії.
Зрештою, доведено, що погана постава може стати причиною головних болів, так як м’язи відчувають додаткове навантаження в основу черепа.