Напевно, всі батьки помічали, як їхні малюки сіпаються у сні. У багатьох це може навіть викликати тривогу і побоювання, що з дитиною щось не так. Але медики заспокоюють: посмикування у сні пов’язані з розвитком мозку.
Американські вчені з Університету Айови з’ясували, що такі посмикування у сні викликані певними етапами розвитку мозку. Також вони стверджують, що в такі моменти мозок працює зовсім інакше, ніж в хвилини неспання.
При кожному русі під час неспання в нашому мозку запускається механізм, який допомагає йому зрозуміти, що він зробив цей рух. Але при русі у сні мозок не контролює свої дії. Вчені кажуть, що ця різниця має важливе значення, так як посмикування у сні в дитячому віці сприяють розвитку мозку.
В ході дослідження було встановлено, що у сні під час фази швидкого руху очей підвищується мозкова активність. Як кажуть фахівці, коли немовлята сіпаються у сні, їх мозок «вчиться» працювати з кінцівками.
Дослідники вивчили активність мозку новонароджених щурів в період неспання і в період сну під час фази швидкого руху очей. За їхніми спостереженнями, мозок був набагато активніше при посмикування у сні, ніж коли тварини переміщалися під час неспання.
В результаті було встановлено, що відчуття, викликані посмикуванням кінцівок під час фази швидкого сну, обробляються мозком інакше, ніж стимули, що виникають в кінцівках під час неспання при русі. У фазі швидкого сну мозок новонароджених отримує інформацію про структуру та функції кінцівок, сприймаючи їх рухи як якісь зовнішні стимули, але не як наслідок власної активності організму.
Дане відкриття ще раз свідчить, що посмикування, які ми спостерігаємо під час сну у кішок, собак і людських немовлят пов’язано з розвитком головного мозку, а не зі снами.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.