Чому наші сни бувають такими дивними?

Чому наші сни часто нам здаються абсурдними і нереальними? Уві сні ми могли бути в суспільстві фантастичних тварин або летіти вниз головою у прірву. Звідки беруться ці образи?

Нещодавно було проведено дослідження, яке показало, що ступінь дивацтва наших сновидінь залежить від тривалості сну: чим більше спимо, тим більше наш мозок фантазує. Як тільки людина заснула, їй сняться образи, більш-менш засновані на реальних подіях. Але чим довше наш сон, тим більше протиприродним і парадоксальним стає «сюжет».

В експерименті взяли участь 16 добровольців, за яким велося спостереження протягом двох ночей. Щоночі в різний час їх будили по чотири рази, щоб зафіксувати побачені сновидіння. Розповідали вони про свої сновидіння і вранці.

Багато фахівців пов’язують наші сновидіння з реальністю, є й такі, які вважають їх надуманими. У кожному разі, доктор Малиновський з Університету Бедфордшир у Великобританії, автор дослідження, стверджує, що сни – своєрідна «зона безпеки», в якій людина може вирішити свої проблеми і з’ясувати особисті питання. Він вважає, що сни допомагають нам проникнути в суть неусвідомлених почуттів та емоцій, які могли бути витіснені у підсвідомість. Крім того, на його думку, сни дають нам ключ до багатьох проблем, з яким важко впоратися під час неспання.

Більше того, доктор використовує лікування сном, щоб допомогти пацієнтам краще зрозуміти свою психіку і підсвідомість.