Чому нам складно пізнати нове?

Процес навчання – природне явище, яке присутнє у житті майже кожної людини. Але чому ми всі відчуваємо певні труднощі, коли освоюємо щось нове? Причину цих проблем допомогло з’ясувати недавнє дослідження.

В ході наукового проекту вчені змогли визначити фундаментальні обмеження в роботі мозку в процесі навчання.

Результати досліджень

Напевно, кожен помічав, що деякі речі даються нам легше, ніж інші. Автори дослідження тепер змогли пояснити, чому так відбувається. В експериментах над тваринами, при яких записувалася активність їхнього мозку в процесі навчання, вдалося визначити деякі нейронні структури в головному мозку, які з більшою готовністю реагували на відомі з досвіду завдання, ніж на абсолютно нові.

Наприклад, у вас є борошно, сода, яйця, сіль і молоко. Ви можете комбінувати ці продукти, щоб приготувати різні страви – хліб, млинці або печиво. Але в приготуванні булочок гамбургера ви натрапите на певну проблему. Вчені виявив, що мозок працює так само під час навчання, тобто видає вже готові рішення, відомі йому з досвіду. Виходить, щоб пізнати нове, його необхідно перетворювати в досвід, повторюючи знову і знову?

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.