Як відомо, для успішної та ефективної роботи на будь-якому підприємстві необхідні комфортні умови праці співробітників. Однак майже кожному офісу знайома проблема, яка буквально долає працівників у денний час —сонливість.
Багато офісних працівники після обіду починають ледь стримувати позиви позіхання, борючись зі сном, який казна-звідки з’явився. Знаючи подібну біду, багато хто встановлює правильний режим дня, намагаючись вчасно лягти спати ввечері. Однак і це не допомагає: після полудня в очі хоч сірники вставляй, щоб не клюнути носом в клавіатуру.
Щоб знайти можливість боротися з денною сонливістю на роботі, необхідно, перш за все, встановити причини, які її викликають. Вчені багатьох країн, досліджуючи цю актуальну проблему, зробили відповідні відкриття.
Так, американські вчені з’ясували, що причина занепаду сил в денний час у високому рівні вуглекислого газу в приміщенні. Спостереження показали, що основним джерелом діоксиду вуглецю в замкнутому просторі є люди. Якщо у відкритому просторі концентрація цього газу становить 380 частин на мільйон, то приміщенні рівень концентрації може досягати декількох тисяч.
Нью-йоркські вчені встановили, що концентрація вуглекислого газу в офісних приміщеннях, особливо в конференц-залах, де збирається велике скупчення людей, зашкалює. Згадайте, як важко підтримувати бадьорість на засіданнях і зборах. Незважаючи на те, що ці рівні небезпечні для здоров’я, однак вони знижують здатність мислити і приймати рішення.
У свою чергу швейцарські дослідники виявили, що причиною сонливості офісних працівників є спека, духота і штучне освітлення. Але якщо перші дві причини досить легко усунути за наявності кондиціонера, то пристосуватися до штучного освітлення складніше. Вчені говорять, що працездатність нашого головного мозку у великій мірі залежить від освітлення, в якому протікає наш трудовий процес.
Фахівці Федеральної політехнічної школи Лозанни провели експеримент за участю 29 добровольців. Застосовуючи спеціальні прилади, дослідники фіксували активність учасників і рівень освітлення. При цьому в одному випадку вони знаходилися в приміщеннях з природною дозою світла, а в іншому — з штучним освітленням.
Виявляється, наш мозок сприймає вдень штучне освітлення як сутінки, а це подає йому сигнали готуватися до сну. Результатом стає зниження когнітивних функцій.
Тепер, знаючи головних «ворогів» своєї працездатності в офісі, ви можете знайти способи боротьби з ними.