Чому ми забуваємо своє дитинство?

Дитинство – прекрасна, щаслива пора. Як часто ми мріємо знову перенестися в ранні роки свого життя, пригадати деталі і відчуття тих років. Однак з жалем помічаємо, що багато чого призабули, а з роками картинки стають все більш розмитими і забуваються зовсім. Чому так відбувається?

Висновки вчених

Вчені вважають, що нейрони головного мозку, які утворюються занов, стирають найперші спогади людини.

До таких висновків вчені дійшли в ході експерименту над гризунами. Тваринам штучно підвищували утворення нових нейронних клітин, що інтегруються в гіпокамп – область головного мозку, пов’язана з формуванням пам’яті.

Раніше вважалося, що нові нейрони позитивно впливають на пам’ять, але дані дослідження вразили вчених. Виявилося, що нові клітини змінюють схему нейронних зв’язків гіпокампу, що призводить до руйнування інформації, яка зберігається в них.

Найбільш активно процес утворення нових нейронів відбувається на етапі пренатального розвитку. Тому у зв’язку з нейрогенезом маленькі діти не пам’ятають свої ранні спогади. Вчені стверджують, що високий рівень нейрогенеза в гіпокампі несумісний з постійною пам’яттю.

І хоч і мишенята, і людські немовлята здатні зберігати спогади, але вони стираються при розвитку нейронних зв’язків. Крім того, автори дослідження пов’язують появу довгострокових спогадів у дитини з формуванням і розвитком мовлення. Приблизно в цей же час в гіпокампі сповільнюється процес створення нових нейронів.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.