Пам’ять – одне з найбільш невивчених явищ людського мозку. Нещодавно вчені провели дослідження, яке допомогло краще розібратися, як працюють процеси пам’яті.
Більшість людей не в змозі пригадати якусь значну подію, що відбулася протягом перших років їхнього життя. Але це зовсім не означає, що ми не здатні пам’ятати такі події.
У віці з 2 до 3 років у людини розвиваються моторні навички, вона вчиться спілкуватися. Приблизно в цей же період ми починаємо розуміти, що нам подобається, а що ні. Почуття, які ми відчуваємо під час цього етапу нашого життя, надзвичайно важливі і впливають на нашу поведінку в подальшому, навіть коли ми дорослішаємо. Але чому тоді ми не в змозі отримати ці спогади з пам’яті, хоча все життя знаходимося під їх впливом?
Вчені дали цьому явищу особливу назву – амнезія дитинства. Неврологи припускають, що вона пов’язана з швидким зростанням мереж нових нейронів під час цієї стадії розвитку, в цьому і криється причина нашої нездатності згадати багато деталей з раннього дитинства: розвиток нових нейронів перешкоджає процесу зберігання спогадів, так як очищає пам’ять від старих нервових клітин.
Нещодавно американські вчені висунули гіпотезу, згідно з якою існують приховані спогади – вони відповідають за «осяяння», які ми переживаємо, вже будучи дорослими. Часто такі моменти є ініційовані неприємними прихованими спогадами.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.