Кожен з нас відчував відчуття лоскоту, коли не смішно, але ми сміємося. Чому так відбувається? Вчені дізналися, що сміх під час лоскоту активує області головного мозку, які відрізняються від тих, які активні під час звичайного сміху.
Німецькі вчені провели експеримент, в якому брали участь 30 чоловіків і жінок у віці 20 років і старше. Учасники лоскотали один одного, а реакція мозку фіксувалася за допомогою МРТ. Для порівняння учасників просили посміятися просто так, без лоскоту.
Результати МРТ показали, що в кожному випадку в головному мозку активуються області в сенсорно-моторній корі, яка відповідає за міміку, а також області, що відповідають за голосові емоції – сміх, плач. Але тільки викликаний лоскотом сміх привів до активації гіпоталамуса, що регулює безліч функцій, зокрема, запускає вісцеральні реакції.
Відкриттям для вчених стало те, що сміх від лоскоту активував також область, відповідальну за відчуття болю, звідси і відповідна реакція багатьох людей – «боязнь лоскоту». А ось на центр задоволень, який активний під час звичайного сміху, сміх від лоскоту ніяк не впливає.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.