Чому мріяти не шкідливо?

Хто з нас не любить помріяти? Мрії, як правило, пов’язані з майбутнім. Психологи кажуть, що з віком ми мріємо все рідше, тому що це майбутнє стає коротшим і мріяти про нього просто не залишається часу.

Виявлення

Що змушує нас мріяти? Виявляється, це розслабляє мозок, змушує людину забути про те, чим вона була зайнята до того, як почала уявляти. Щоб глибше вивчити це питання, учені провели експеримент: вони попросили людей, що виконують якесь завдання, згадати про своє дитинство. У результаті виявилося, що чим старше була людина, тим більше інформації про поточне завдання вона забувала. Тобто, чим в більш далеке минуле нас відносять мрії, тим сильніше спрацьовує ефект забування сьогодення.

Психологи відзначають, що дану особливість необхідно враховувати людям, по роду діяльності яким доводиться покладатися на пам’ять – наприклад, медики. Що трапиться, якщо доктора, що визначає дозування ліків, раптово перервати і змусити згадати про літню подорож? Це може загрожувати лікарською помилкою.

Вчені також довели, що в процесі мрій частина нашого мозку відключається. Наш мозок працює за двома ключовими системам: аналітичною – вона допомагає приймати важливі рішення, і емпатичною – вона сприяє переживанням, почуттям, емоціям. Іншими словами, якщо ми вирішуємо математичну задачу, емпатична система відключається. А коли людина віддається мріям, мозок змінює модель мислення, і емпатична та аналітична системи поперемінно міняються місцями.

Коли ми мріємо, наш мозок включаєх куточків нашої підсвідомості, про існування яких навіть не підозрювали. Крім того, мріючий мозок знаходить асоціативні зв’язки між речами, які, на перший погляд, не мають нічого спільного. Даний процес включає креативне мислення і народжує незвичайні ідеї. Погодьтеся, рішення найскладніших проблем часто приходили до вас як осяяння, як раз під час ваших фантазій.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.