Чому люди хворіють по-різному?

Всі люди, на жаль, схильні до різних захворювань, але хворіють всі по-різному. Від чого це залежить, легко здогадатися: різний спосіб життя, різне харчування, спадковість. Однак і це ще не все.

У першу чергу, треба розібратися у впливі спадковості на наш організм.

Згідно, наприклад, тибетській медицині, спадковість — зовсім не неминуча, оскільки у спадок передається не саме захворювання, а лише схильність до нього.

Крім спадковості індивідуальну схильність до захворювань визначає і конституційний тип людини. На думку тибетських цілителів, в організмі кожної людини існує три регулюючі системи, які вони називають Бад-кан , Мхрі — па і Рлунг. Дисбаланс між цими системами і служить причиною хвороб. А викликати дисбаланс може неправильне харчування і спосіб життя. Хоча частково такий дисбаланс існує спочатку, з самого народження. Якраз він і визначає індивідуальні особливості організму, статури і навіть риси характеру кожного. Власне, цей дисбаланс і є індивідуальністю.

Таким чином, можна сказати, що будь-яка індивідуальність — відхилення від норми. І саме це робить нас по-різному схильними хвороб.

Так, якщо у людини від народження домінує система Мхріс-па, у нього буде в надлишку «спека » і такі риси як рішучіст, запальність, енергійність, войовничість. Характерні для нього захворювання — панкреатит, серцево-судинні захворювання, хвороби шлунково-кишкового тракту.

Коли у людини переважає система Бад-кан, вона буде наповнена «холодом» і схильна до надмірної ваги хвороб суглобів, хронічних хвороб бронхів і легенів, хвороб нирок і сечовивідних шляхів.

Якщо від народження в людині переважає система Рлунг, «Вітер», то її в більшій мірі будуть переслідувати нервові розлади.

Крім всього цього на характер наших захворювань впливає і вік. Виявляється, кожен вік має «свої» хвороби. У дитячому віці найчастіше проявляються такі хвороби як ГРВІ, ГРЗ, хвороби органів дихання (фарингіти, тонзиліти, гайморити, аденоїди та ін.) У зрілому віці починають проявлятися хвороби, пов’язані з конституційним типом людини. У літньому віці найуразливішою стає нервова система — депресії, парези та паралічі, радикуліти, безсоння.

Але і це ще не все! На всю це різноманітну картину свій відбиток накладає клімат, особливо при переїздах у країни з незвичним кліматом, спосіб життя та професійна діяльність.

Всі ці фактори лікар повинен скласти в одну картину, щоб безпомилково встановити діагноз, визначити не тільки те або інше захворювання, а й причину його виникнення. І лише після цього він зможе призначити ефективне лікування.