Коли під час спілкування паузи заповнює бурчання в животі, це завжди ніяково. Крім того, ви думаєте, що пора підкріпитися. Однак «обурених» живіт ще не означає, що настав час їжі.
Лікарі кажуть, що бурчання в животі, що доноситься з самих глибин, — це чутне свідоцтво звичайної роботи травної системи. З шумом відбувається змішування їжі з шлунковим соком і проштовхування її по травному тракту в бік виходу. Звуки, які ми чуємо, а іноді й відчуваємо, створюються стінками травного тракту при їх напрузі і розслабленні. Такі глибинні гуркоти відбуваються через те, що в спорожнілому шлунку не залишається їжі, яка могла б заглушити або поглинути звук. Коли шлунок вже кілька годин не наповнювався їжею, травна система починає виробляти гормони, що інформують мозок про те, що пора почати процес перестальтикі — скорочення стінок кишечника, щоб ввібрати поживні речовини і підготувати місце в шлунку для нового прийому їжі.
Але все це нормальні процеси в травній системі, «допомогти» яким не можна. Ці явища не потребують корекції. Однак коли бурчання відбувається занадто бурхливо і часто, то це вже вимагає консультації лікаря-гастроентеролога.
Буває, що усунути причини бурчання не так просто. Часто бурчання — це ознака дисбактеріозу — зміни складу мікроорганізмів, що населяють кишечник. Коли мікрофлора змінюється, то це викликає здуття живота, інтенсивне бурчання і болі в животі.
Якщо вам набридає бурчання в животі, не ставте діагноз самостійно, краще проконсультуйтеся з фахівцем і визначте індивідуальну систему харчування.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.